آیا وقتی شما یک گوشه به نوار درگ اضافه می کنید، Air Lucid می تواند یک Acura NSX Type S را شکست دهد؟

آیا وقتی شما یک گوشه به نوار درگ اضافه می کنید، Air Lucid می تواند یک Acura NSX Type S را شکست دهد؟

سدان برقی همیشه قرار بود از خط سریع‌تر باشد، اما پنالتی سنگین وزن آن در مسابقه U-Drag ادموندز به آن آسیب می‌زند.

                    https://www.carscoops.com/author/chris-chilton-cc/                  
 آیا وقتی شما یک گوشه به نوار درگ اضافه می کنید، Air Lucid می تواند یک Acura NSX Type S را شکست دهد؟

توسط کریس چیلتون

4 ساعت پیش

سدان های برقی از ده سال پیش که اولین تسلا مدل S ظاهر شد، خودروهای اسپرت را در یوتیوب تحقیر کردند. و جدیدترین خودروهای الکتریکی چهار درب بسیار سریعتر از تسلاهای اولیه هستند. اما اگر نیروی کافی به آن پرتاب کنید و به آن کشش کافی بدهید تا آن نیرو را به طور تمیز به پیاده‌روی منتقل کنید، می‌توانید به سرعت در یک خط مستقیم شتاب بگیرید.

چه اتفاقی می‌افتد اگر از خودروی الکتریکی متصل به عضله خود بخواهید برای خلاص شدن از شر آن همه سرعت، به شدت ترمز کند، و قبل از انفجار از مسیری که آمده‌اید، در انتهای منطقه حرکت بپیچید، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا خودرویی مانند Air هنوز هم می‌تواند خودرویی مانند Acura NSX Type S را که سبک‌تر و چابک‌تر است، اما ظاهراً کندتر است، شکست دهد؟

موضوع این است ادموندزآخرین مسابقه U-Drag، که 600 اسب بخار (608 اسب بخار) NSX Type S را در برابر ایر 819 اسب بخار (830 اسب بخار) قرار می دهد. هر دوی آنها چهار چرخ متحرک هستند، اما EV به طور کامل از رقیب موتور وسط خود عبور می کند و 885 پوند فوت (1200 نیوتن متر) را در مقابل 492 پوند فوت (667 نیوتن متر) به زمین می فرستد.

برای ادامه، تبلیغات را اسکرول کنید

اگرچه آکورا چند ترفند مخصوص به خود را دارد. آیرودینامیک‌تر است، که به آن کمک می‌کند با سرعت‌های بالاتر مقداری از زمین را به عقب برگرداند، مرکز ثقل پایین‌تری دارد و همچنین به‌طور قابل توجهی سبک‌تر است. NSX در حقیقت کمی چاق است و 3913 پوند (1775 کیلوگرم) وزن دارد، اما در کنار 5226 پوند (2370 کیلوگرم) Lucid شبیه یک کاترهام سون به نظر می رسد.

مطالب مرتبط: Lucid Slash قیمت هوا را تا 8000 دلار کاهش می دهد و به جنگ قیمت خودروهای برقی می پیوندد

در اولین مسابقه از سه مسابقه، Lucid، همانطور که انتظار می‌رفت، آکورا را تحت شتاب شکست می‌دهد و سرعت 60 مایل در ساعت را در 3.13 ثانیه در مقابل 3.16 ثانیه و کوارتر را در 10.9 ثانیه در مقابل 11.2 ثانیه شکست می‌دهد. و اگرچه NSX مدتی زیر ترمز و هنگام قلاب زدن به دور مخروط در نیمه راه چنگ می زند، 1.25 گرم در پیچ ها ثبت می کند، در مقایسه با 1.12 گرم برای Lucid، برای جلوگیری از عبور سدان از خط اول کافی نیست.

با این حال، در دور دوم، جزر و مد به نظر می رسد. به نظر می رسد که ایر قدرت کمتری تولید می کند، شاید به دلیل گرمای تولید شده در مسابقه اول، و باید دومین بهترین را به NSX بدهد.

و مسابقه سه؟ ما به شما اجازه می‌دهیم نتیجه را خودتان تماشا کنید، اما فقط بگوییم که این به عنوان یادآوری است که تفاوت زیادی بین خودروهای الکتریکی که در شرایط خاص می‌توانند سریع حرکت کنند و خودروهای احتراقی که به‌عنوان خودروهای عملکرد واقعی طراحی شده‌اند و ساخته شده‌اند، وجود دارد. بارها و بارها بدون شکایت، اجرای آن اجرا را تحمل کنید.

GIF Edmunds/YouTube

منبع: https://www.carscoops.com/2024/02/can-the-lucid-air-still-beat-an-acura-nsx-type-s-when-you-add-a-corner-to-a-drag-strip/