• دوقلوهای پورشه 718 کیمن و باکسستر قبلاً در اروپا به دلیل قوانین امنیت سایبری تبریر شده اند.
  • جایگزینی تمام برقی در حال کار است و ممکن است سال آینده راه اندازی شود.
  • خودروهای اسپرت برقی جدید بر پایه معماری SSP Sport پورشه ساخته خواهند شد.

خودروهای اسپرت هیجان انگیز دیفرانسیل عقب با موتورهای احتراق آتشین به طور فزاینده ای نادر می شوند و در اکتبر 2025، تولید مدل های 718 کیمن و باکستر متوقف می شود و نماد موتور وسطی را که ما می شناسیم و دوست داریم، می کشد.

مدل های 718 پورشه مدت زیادی است که در زمان قرضی زندگی می کنند. این خودروساز چند سالی است که به سختی در حال توسعه خودروهای الکتریکی بوده است و تایید کرده است که مدل های نسل 982 آخرین مدل های با موتور احتراقی خواهند بود. تاریخ دقیقی برای زمان کشته شدن کیمن و باکستر توسط پورشه ارائه نشده است، اما اطلاعات یک پورتال فروشنده آمریکایی ادعا می کند که این اتفاق در پاییز سال آینده رخ خواهد داد.

بخوانید: Porsche 718 Boxster EV 2025 جزئیات بیشتری را با نزدیک شدن به تولید نشان می دهد

Zerin Dube اخیراً یک اسکرین شات از پورتال فروشنده در X به اشتراک گذاشته است. می گوید که “پایان تولید برای همه مدل های 982 در حال حاضر برای اکتبر 2025 برنامه ریزی شده است.” این بدان معناست که خریداران مشتاق کمتر از 18 ماه فرصت دارند تا قبل از اینکه این دو مدل به مسیر دودو بروند، تخصیصی را تضمین کنند.

در حالی که مایه شرمساری است که 718 دوتایی همانطور که می دانیم از بین می رود، ما فکر کردیم که ممکن است قبل از سه ماهه چهارم سال 2025 از بازارهای جهانی کنار گذاشته شود. پورشه قبلاً مجبور شده است فروش این دو مدل را در اروپا متوقف کند زیرا آنها مطابق با قوانین نیستند. با قوانین جدید امنیت سایبری اتحادیه اروپا که از اول جولای 2024 اجرایی می شود.

ایده مدل های برقی کیمن و باکستر ممکن است برای بسیاری جذاب به نظر نرسد، اما اگر یک خودروساز بتواند یک خودروی برقی سرگرم کننده و جذاب برای رانندگی بسازد، آن پورشه است. هیچ برند دیگری محصولاتی مانند آن تولید نمی کند و تصاویر جاسوسی از مدل های تمام الکتریکی 718 قبلاً نشان داده است که اندازه آنها تا حد زیادی با مدل های احتراقی یکسان خواهد بود.

زیربنای این دو، معماری خودروی الکتریکی SSP Sport پورشه است که انعطاف‌پذیری را برای طرح‌بندی‌های عقب و چهارچرخ محرک ارائه می‌دهد. جزئیات مربوط به بسته باتری که انرژی 718 EV را تامین می کند، مشخص نیست.

  بنا بر گزارش ها، پورشه در اکتبر 2025 با ICE 718 Cayman And Boxster فعلی Axe می کند