بوگاتی جدید وجه اشتراکی با سیتروئن قدیمی دارد

بوگاتی جدید وجه اشتراکی با سیتروئن قدیمی دارد

بوگاتی توربیلون به دلایل درستی با ترکیب مشخصات فنی شگفت‌انگیز و استایل فوق‌العاده تیتر خبرها می‌شود. همچنین به دلیل داشتن دوره تولید محدود، بسیار سریع، غیرممکن گران و یک نژاد کمیاب است. اما شما قبلاً این را می دانستید، درست است؟ در اینجا چیز جالبی وجود دارد که ممکن است متوجه آن نشده باشید – یک ویژگی عجیب داخلی که با یک مدل قدیمی سیتروئن مشترک است.

هایپرخودروی جدید مولشیم دارای یک هاب فرمان ثابت است، دقیقاً مانند خودروی فرانسوی دیگری که حدود 20 سال پیش عرضه شد. هاچ بک جمع و جور C4 2004 از فلسفه مشابهی پیروی می کرد زیرا فقط رینگ می چرخید در حالی که مرکز ثابت می ماند. ایده این بود که همه دکمه‌ها همیشه در یک موقعیت باشند، حتی اگر راننده به چپ یا راست منحرف شود. نه فقط دکمه‌ها، بلکه چراغ‌های هشدار دهنده مربوط به چراغ‌های جلو که در قسمت بالایی هاب فرمان نصب شده‌اند.

سیتروئن این طرح غیرمعمول را در خودروهای دیگر از جمله C4 Picasso و C5 بزرگتر به کار برده است. با این حال، این ویژگی در نهایت کنار گذاشته شد. دو دهه بعد، یک خودروساز فرانسوی دیگر از یک رده برتر در حال بررسی مجدد این ایده با ارتقاء آن به سطح کاملاً جدیدی است. خوشه ابزار تیتانیومی که توسط بوگاتی و ساعت‌سازان سوئیسی توسعه داده شده است، به مرکز فرمان چسبانده شده است.

انجام این کار به این معنی است که شما همیشه منظره‌ای بی‌مانع از صفحه‌های شیک خواهید داشت. سرعت سنج 10000 دور در دقیقه و سرعت سنج 550 کیلومتر در ساعت (342 مایل در ساعت) همیشه از طریق لبه درشت فرمان قابل مشاهده است. دسته ابزار بیشتر آنالوگ است، به جز صفحه نمایش کوچکی که سرعت را نشان می دهد و جعبه دنده هشت سرعته دو کلاچه در کدام دنده قرار دارد.<p>1972 مازراتی بومرنگ</p>
<p>” width=”16″ height=”9″ loading=”lazy”/> </source></source></picture>  </section>
<p>اگرچه هاب فرمان ثابت بیشتر با سیتروئن مرتبط است و بوگاتی دوباره در کانون توجه قرار گرفته است، اما این ایده در فرانسه متولد نشد.  مازراتی بومرنگ 1972 که توسط ایتال دیزاین نوشته شده بود فلسفه مشابهی داشت.  اگر فکرش را بکنید، آن خودروی مفهومی یک اتصال فرانسوی نیز داشت، زیرا صفحه‌ها و سوئیچ‌ها از یک سیتروئن SM می‌آمدند.  به این دلیل که شرکتی با لوگوی دوگانه شورون بین سال‌های 1968 تا 1975 مالک مازراتی بود.</p>
<section contenteditable=

سپس Koenigsegg و Jesko که اخیراً فراخوان شده است وجود دارد. توپی فرمان در جای خود ثابت نیست، اما دسته ابزار دیجیتال روی آن نصب شده است. چطور کار میکند؟ صفحه نمایش ژیروسکوپی است، بنابراین گیج با چرخ می چرخد ​​و اطمینان حاصل می کند که بازخوانی همیشه افقی می ماند. خیلی مرتب است، اینطور نیست؟

منبع: https://www.motor1.com/news/724043/bugatti-fixed-steering-wheel-hub/