دانلود مقالات ISI درباره موتور دیزل + ترجمه فارسی

قطعات نمونه های اولیه این موتور قبل از تحریم توسط سازندگان آلمانی ساخته شده بود اما بعد از تحریم تامین این قطعات با مشکل مواجه شدند. شرکت بازرگانی پیشرو موتور پارسیان با سال ها تجربه در امر تامین و پشتیبانی انواع دیزل ژنراتو ربا بهره گیری از آموزشهای تخصصی و کامل، سازندگان بزرگ دیزل و ژنراتور از قبیل : volvopenta،Perkins،Cummins،Deutz،Stamford،Leroy somer،Mecc alte خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در صنعت دیزل ژنراتور مطرح کرده وبعنوان یک توزیع کننده متخصص و فعال این کارخانجات در پروژهای مختلف همکاری مطلوب و شایسته ای داشته است . بدین نحو که ژنراتور در سیستم دیزل ژنراتور صنعتیف برق تولیدی را توسط تابلو بصورت تک فاز یا سه فاز بسته به نیاز سیستم خارج می نماید ولی در موتور جوش دیزلی سیار، ژنراتور پس از تولید جریان الکتریسیته از طریق، جریان را به سمت انبر ها و الکترود هدایت نموده و جریان لازم جهت ایجاد قوس الکتریکی را تامین می نماید.

با این حال سوخت ارزان، مصرف کم، صدای کم، عمر بالای دستگاه و کاربری مداوم از مزیتهای این محصول میباشد. مدیرعامل آبفای هرمزگان ادامه داد: با هدف رفع نیاز آبی خانوارهایی که شبکه داخلی منازل شأن آسیب دیده، آبرسانی سیار در حال انجام است. مدیرعامل آبفا هرمزگان ادامه داد: اقدامات آبفا و حضور اکیپ رفع اتفاقات در محل حادثه، عملیات وصل مجدد آب را تسریع بخشید به طوری که تا ظهر روز حادثه، آب روستای سایه خوش وصل شد. همانگونه که اشاره شد وزن موتورهای دیزلی سنگینتر از انواع بنزینی است، موتور پمپ آب دیزلی کاما ۵۲ کیلو وزن داشته و ابعاد بزرگتری نیز دارد. از آن جایی که تهیه گازوئیل کمی سخت است، نمی توان از موتور برق دیزلی برای خانه استفاده کرد. ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاههای کوچک تولید برق استفاده میشوند و برای این منظور میتوان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد.

بهترین فرآبند اتصال دائم قطعات فلزی به هم استفاده از روش های ذوبی است جهت انجام جوشکاری و اتصال دادن دو فلز به هم نیاز به قوس الکتریکی است. گازوئیل نسبت به بنزین دیرتر تبخیر می شود، در واقع نقطه جوش آن نسبت به آب بالاتر است. این موتورها توان و قدرت بالاتری دارند و برای کارهایی که بهصورت مداوم باید از موتور استفاده شود، بسیار مفید است. خنککننده باید بهصورت مداوم بررسی شود برای اینکه با گذشت زمان اسیدیتر میشود و اگر در حالت اسیدی باقی بماند، میتواند سایر اجزا سیستم خنککننده مانند رادیاتور را فاسد کند. از آنجایی که محل پروژه در داخل شهر قرار دارد، در وهله اول کار، کارشناسان اداره برق منطقه ای، ترانس موجود در نزدیک ترین نقطه به پروژه را بررسی می کنند و بر اساس برآورد نیاز پروژه تصمیم خواهند گرفت که به پروژه مذکور از برق شبکه انشعاب داده شود یا خیر؟ علی رغم دارا بودن دو سیلندر کمتر در موتور جدید نسبت به موتور ۳٫۰ لیتری V6 TDI موجود در بسیاری از مدلهای Audi ، گشتاورش بیشتر از آن است.

در نتیجه ایمنی بیشتری نیز خواهد داشت. سوخت این موتور برق بنزین بوده و در نتیجه مولد گازهای دی اکسید کربن و اکسید کربن است. در نتیجه برای انجام آن پروژه چاره ای جز استفاده از دیزل ژنراتور یا به عبارت بهتر موتور جوش سیار دیزلی باقی نمی ماند. در نتیجه شناخت آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فشار دادن پدال گاز در موتورهای دیزلی نسبت هوا به سوخت را به مقدار زیادی کاهش میدهد به این معنی که سوخت بیشتری در مقایسه با هوای وارد شده تزریق میشود و در نتیجه قدرت اسب بخار را افزایش میدهد. به عبارتی این موتور نسبت به موتور برق دیزلی سوخت بیشتری مصرف می کند. دمای بالای هوا در سیلندر که فشرده سازی مکانیکی نام دارد باعث شده تا موتور های دیزلی تنها با روش فشرده سازی کار کنند. موتورهای دیزلی در دو نوع دو زمانه و چهارزمانه تولید میشوند، موتور پمپ آب کاما از نوع چهار زمانه بوده و داری قدرتی معادل ۷ اسب بخار است که در کنار حجم موتور بالای ۲۹۶ سی سی، توان و قدرت خوبی در کار ارائه میدهد؛ معمولا موتورهای دیزلی از این جهت مناسب است که مدت زمان طولانی میتوان از آن استفاده کرد.

هر کدام از موتور های برق ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که پیش تر ذکر کردیم. لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. هرچند تا پیش از این معایب آن به قدری بود که از افراد از انتخاب این دستگاه سرباز می زدند. اما نسبت به کیفیت و کارکرد آن، باید قیمت بالای دستگاه را شاهد بود. فکر نکنید که با هر با استارت زدن، قرار است شاهد یک انفجار باشید. نسبت فشرده سازی موتور دیزلی بسیار زیاد است زیرا به دلیل انفجار و نیاز به احتراق خود به خود سوختگی محدود نمی شود. مدلهای مختلف موتور پمپ دیزلی کاما در جدول زیر همراه با مشخصات آنها ذکر شده است. شاید دانستن این مورد برای شما جالب باشد که در مدت کوتاه ترکیب روغنهای مختلف به هیچ وجه به موتور خودروی شما آسیب نمیزند. این به این معنی است که تمام سرعت بار ۱۰۰٪ است و هیچ سرعت باری ۱۰۵٪ نیست و این نیازمند عملکرد پایدار شبکه است بدون جستجو و فقدان نیروگاههای برق.

وی افزود: ما آواربرداری را شروع کردهایم و قبل از مصوبه دولت درخصوص تسهیلات کار ساخت واحدها را آغاز میکنیم. در این سالها رابرت بوش تولید انبوه پمپهای سوختپاش خود را آغاز کرد. همیشه برای خرید یک دستگاه با کیفیت هزینه بالایی باید پرداخت کرد. حضور مهندسین سبب شده است تا در زمان خرید موتور دیزل یا هر محصول مرتبط کارشناسان و مهندسین توضیحات لازم را برای خریدار ارائه دهند. به عبارتی هدف شما از خرید موتور برق چیست؟ هزینه تعمیر و نگهداری موتور برق بنزینی بسیار کم بوده و خیال شما را از این بایت راحت می کند. اما توجه داشته باشید که تهیه این سوخت به مراتب از دیگر سوخت ها راحت تر است. همان گونه که از نام این موتورها پیدا است، سوخت مصرفی آنها، گازوئیل میباشد که برای مناطقی که قیمت گازوئیل پایین بوده و دسترسی به آن راحت است بسیار گزینه مناسبی است. در عین حال، سیستم تامین سوخت دیزل نسبتا ساده است، بنابراین قابلیت اطمینان دیزل موتور بهتر از موتور بنزینی است.

البته نه در داخل خانه، بلکه می توان از نوع کوچکتر برای یک پیکنیک ساده استفاده کرد. این امر نخستین مزیت موتور دیزلی نسبتبه بنزینی بود که سبب شد خودروسازان جهان به سوی طراحی این نوع موتورها بروند. توان پمپاژ آب این موتور نسبت به انواع موتورهای بنزینی تقریبا نصف است و میتواند تا ۱۳ متر آب را به سمت بالا پمپاژ کند؛ این میزان در موتورهای بنزینی تا ۲۵ متر ارتفاع هم افزایش مییابد در سایر نمونههای دیزلی نیز تا ارتفاع ۱۷ متر پمپاژ وجود دارد با این حال این موتور ۱۳ متر را پوشش میدهد. تشخیص ضدیخ با بررسی وجود یا عدم وجود ماده سدیم است. البته بدیهی است که اگر تغییر خواص روغن و یا افزایش آلاینده ­ها در مدت زمانی کمتر از آنچه انتظار می­رود اتفاق بیفتد نشان از وجود عیب در دستگاه می­باشد. توربو شارژ قطعه ای است که کاهش فشار اکسیژن در موتور را جبران می کند و از این طریق باعث افزایش توان موتور می شود . کار موتور دیزل، به داخل سیلندر، هوا، سیلندر هوا تا پایان زمان فشرده، دمای می تواند به 500-700 ℃ برسد، فشار می تواند به 40-50 اتمسفر رسیدن.

موتور دیزلی دستگاهی است برای تولید برق يا الکتریسیته که از یک ژنراتور و یک موتور دیزلی تشکیل شده است که برق مورد نیاز کارخانه های صنعتی را تامین می می کند. هنگامی که پیستون نزدیک نقطه توقف است، انژکتور سیستم تزریق سوخت اسپری سوخت را به داخل محفظه سیلندر در یک زمان بسیار کوتاه با فشار بسیار بالا، تشکیل ذرات کوچک دیزل روغن و هوا با دمای بالا فشار بالا مخلوط، احتراق مخلوط قابل احتراق، گسترش خشونت آمیز به منظور تولید نیروی انفجاری، فشار دادن کار پیستون، دمای آن می تواند تا 1900-2000 ℃، فشار تا 60-100 اتمسفر، منجر به گشتاور زیادی شود، بنابراین موتورهای دیزلی به طور گسترده در بزرگ تجهیزات دیزل. این کار باعث کاهش مصرف سوخت و عملکردی تقریبا بیصدا در مقایسه با سایر محصولات مشابه می گردد. یکی از بهترین محصولات این شرکت همین موتور پمپ دیزلی کاما است که با فناوری پیشرفته برخی ایرادات را نیز کاسته و باعث بهرهوری بیشتر محصولات خود شده است. در رابطه با موتور برق دیزلی باید گفت یکی از مزایای دستگاه یکی بودن مصرف سوخت آن با موتور برق بنزینی و در عین حال تامین انرژی بیشتر آن است.

اما از آن زمان تا به الان طراحی و ساخت این موتور دیزل ها به شیوه ای پیشرفت کرده است که امروزه استفاده گسترده و بالایی از موتورهای دیزل را مشاهده سایت araddiesel می کنیم. در مقاله مقایسه موتور برق بنزینی و دیزلی داریم : امروزه استفاده از موتور برق ها به یک ضرورت تبدیل شده است. موتور برق دیزلی را با توجه به مزیت های آن، می توان پرفروش ترین موتور برق دانست. بنابراین باید توجه داشت که بعد از مدتی باید موتور برق تعمیر و بررسی قرار بگیرد. وی افزود: با توجه به وسعت، پهنا و شدت زلزله، میزان آسیبدیدگی در روستاها و شهرهای استان هرمزگان به خصوص بخش مهران شهرستان بندر لنگه گستره بسیار زیادی داشت.

این موضوع در رابطه با موتور برق دیزلی نیز صادق است. اما قصد داریم تا در رابطه با دو مدل موتور برق که بیشتر از دیگر انواع خود کاربرد دارند، صحبت کنیم. ژنراتور که برگرفته از کلمه generator میباشد به معنای تولید کننده بوده و اصطلاحا در ایران به دستگاه مولد برق اطلاق میگردد.از نظر علمی و اصولی موتور برق و یا مولد برق به یک سیستم یکپارچه تولید کننده برق گفته میشود که شامل دو قسمت اساسی میباشد . مجموعه صنعتی کاشانی همواره بر این اصل تاکید داشته که شناخت و اگاهی بیشترکاربران یک دستگاه از اجزا و سیستم های دستگاه منجر به استفاده صحیح و بهینه از دستگاه خواهد شد لذا بصورت اجمالی در اینجا به شرح ساختمان، سیستم ها و قطعات موتور دیزل می پردازیم.

پمپ های انژکتوری یک پمپ اصلی برای هر سیلندر موتور دارد،آن ها در یک ردیف آراسته شده اند.میزان سرعت حرکت بادامک پمپ نصف میزان سرعت موتور است و همیشه با حرکت پیستون در موتور همساز است. موتور برق بنزینی نسبت به انواع دیگر موتور برق ها قیمت مناسب تری دارد. دیزل ژنراتور(همچنین به عنوان دیزل ژنیت شناخته می شود) ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی (اغلب دینام) که برای تولید انرژی الکتریکی است. کافی است به خوبی از آن نگهداری شود. در موتورهای بنزینی از شمع برای احتراق و مخلوط سوخت و هوا استفاده میشود که پیستون در نهایت به سمت پایین منتقل میشود، اما در موتورهای دیزل با نزدیک شدن پیستون به بالای خط تراکم سوخت و هوا، هوا به مقدار زیاد فشرده میشود که این فشرده سازی باعث میشود پیستون به مقدار کافی داغ شود. این موتور پمپ از نوع موتور پمپهای ثابت در خشکی است نه از جنس موتور پمپهای شناور؛ کافی است در یک جای صاف و مسطح این موتور پمپ را گذاشته و از آن استفاده کنید.

کار دستگاه دیزل ژنراتور، تبدیل انرژی مکانیکی ورودی از یک منبع خارجی به انرژی الکتریکی است و کاربردهای زیادی دارد که به منظور تهیه و تامین جریان الکتریکی برق در هنگامی که شما با قطعی برق مواجه هستید، مورد استفاده قرار می گیرد. دیزل ژنراتورها در مکانهایی مورد استفاده قرار میگیرند که به شبکه برق متصل نیستند، یا به عنوان منبع تغذیه اضطراری در صورتی که برق شبکه قطع شود. مجموعه های تولید دیزل در مکان هایی بدون اتصال به شبکه برق یا در صورت خرابی شبکه به عنوان منبع تغذیه اضطراری و همچنین برای کاربردهای پیچیده تر مانند اوج گرفتن، پشتیبانی از شبکه و صادرات به شبکه برق استفاده می شوند. معمولاً قدرت یا توان انواع موتور تک دیزل که در کشور ما نیز مورد استقبال قرار میگیرد، موتورهایی با توان 7 اسب بخار، 9 اسب بخار و 12 اسب بخار هستند.