دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

How Does The 2024 Dodge Charger Coupe Compare To The Challenger?

برای شارژر جدید، دوج پس از سال‌ها به‌روزرسانی‌های بی‌شماری، طرحی کاملاً تمیز ارائه کرد، اما آیا بهتر از مدلی که جایگزین می‌شود به نظر می‌رسد؟

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

دوج چارجر در حال بازگشت جسورانه به قلمرو بدنه دو در خود است و عملاً فرمان را از چلنجر قدیمی که 15 سال مدل خدمت کرده است، می گیرد. با معرفی Dodge Charger Daytona 2024 کاملاً جدید، ما از این فرصت استفاده کرده ایم تا مقایسه ای بصری با Challenger انجام دهیم تا ببینیم که این جایگزین از نظر جذابیت ماشین عضلانی چگونه است.

قبل از اینکه به نبرد طراحی برویم، در اینجا یک معرفی سریع از تازه وارد است. Dodge Charger Daytona 2024 اولین مدلی است که معماری جدید STLA Large Stellantis را پس از بازنشستگی پلتفرم باستانی Chrysler LX که زیربنای Challenger و Charger در حال تولید بود، معرفی کرد.

بیشتر: دوج چارجر 2024 Daytona EV دارای حداکثر قدرت 670 اسب بخار، استریت سیکس و سدان در سال آینده است.

در واقع، شارژر جدید به عنوان جایگزینی برای هر دو عمل می کند و برای اولین بار بدنه دو در و چهار در را ارائه می دهد. همچنین نشان‌دهنده افتتاحیه خودروی تمام الکتریکی دوج است، اگرچه از سال آینده، با موتور 3.0 لیتری شش سیلندر Hurricane توئین توربو نیز عرضه خواهد شد که میراث این برند از خودروهای مجهز به موتور ICE را برای آینده قابل پیش‌بینی تضمین می‌کند.

برای ادامه، تبلیغات را اسکرول کنید

اکنون که به اصول اولیه پرداختیم، بیایید به مقایسه ابعاد بپردازیم. همانطور که از جدول زیر می بینید، دوج چارجر 2024 از هر نظر از چلنجر پیشی می گیرد و مهم ترین تفاوت آن 8.9 اینچ اضافی (226 میلی متر) طول است.

ابعاد

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

از نظر طراحی، شارژر جدید به مفهومی که در سال 2022 پیش نمایش آن بود، وفادار می ماند و از نسل دوم شارژر 1968-1970 الهام گرفته شده است، که به عنوان مشهورترین سلف خود شناخته می شود. از سوی دیگر، چلنجر احیای همنام بی‌رحمانه‌تر خود در سال‌های 1970-1974 بود که با سدان چارجر به‌عنوان یک خودروی عضلانی کمی کوچک‌تر رقیب فورد موستانگ و شورولت کامارو همزیستی داشت.

هر دو طرح به طور یکپارچه اشکال یکپارچهسازی با سیستم های طراحی مدرن را ترکیب می کنند و از همان دوران الهام می گیرند. Charger از رویکرد مینیمالیستی Challenger پیروی می‌کند که ثابت کرد که موفقیت‌آمیز بوده و آن را به مدت 15 سال مرتبط نگه داشته است. برخلاف چراغ‌های چهارچرخ جلوی چلنجر، چارجر واحدهای روشنایی محتاطانه و LED‌های باریک با عرض کامل را انتخاب می‌کند که جلوپنجره کشیده آن را برجسته می‌کند. بدون نیاز به خنک کردن موتور احتراقی، مشبک “R-Wing pass through” شارژر برقی به عنوان یک ویژگی آیرودینامیکی عمل می کند و جریان هوا را به سمت دریچه عمیق کاپوت هدایت می کند. ویژگی Dodge، ورودی های سپر ساده و اسپلیتر یکپارچه، ظاهر متمایز را تکمیل می کند.

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

نمایه جایی است که جادو آشکار می شود و شخصیت و سبک منحصر به فرد هر مدل را به نمایش می گذارد. علیرغم سنش، خط شخصیت اصلی چلنجر هنوز مجذوب خود می‌شود و به زیبایی خودرو را به دو نیم تقسیم می‌کند. در مقابل، شارژر دارای خطوط گسترده در بالای گلگیرها و یک خط مستقیم در زیر است که جلوه سه بعدی چشمگیری ایجاد می کند.

بیشتر: ما مفهوم Dodge Charger Daytona SRT EV را با اجداد ICE آن تعویض کردیم

هر دو خودروی عضلانی دارای کاپوت‌های بلند و برآمدگی‌های جلویی بزرگ هستند و چارجر دماغه‌ای تیزتر دارد. کابین چارجر در مقایسه با چلنجر فضای بسیار بیشتری را اشغال می کند، چیزی که به احتمال زیاد باعث افزایش فضای برای سرنشینان عقب می شود. با حرکت به سمت عقب، چلنجر برنده مسابقه زیبایی لب به لب است، به لطف حجم عقب کاملاً مشخص آن برخلاف دم فست بک چارجر.

اطلاعات بیشتر: دوج شارژر جدید Fuels V8 Demon 170 Fantasies

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

و این ما را به نمای سه چهارم عقب هدایت می کند، جایی که طراحی جاودانه Challenger جاودانه رای ما را می گیرد. چراغ‌های LED تمام عرض چارجر ممکن است آینده‌نگرتر به نظر برسند، اما سپر عقب آن در مقایسه با خطوط ساده چلنجر بسیار شلوغ‌تر است تا کمبود اگزوز را جبران کند. خروجی های عمودی در یک کوپه-SUV مناسب تر به نظر می رسند در حالی که قطعه تریم مشکی براق بیرون زده بالای دیفیوزر از زوایای خاصی عجیب به نظر می رسد.

یکی دیگر از فرصت های از دست رفته در شیشه عقب نسبتا معمولی چارجر نهفته است که نمی تواند با پایه های مجسمه سازی شده دوج چارجر اصلی 1969 یا شیشه جلوی باریک جذاب چلنجر امروزی مطابقت داشته باشد.

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

  دوج چارجر کوپه 2024 چگونه با چلنجر مقایسه می شود؟

با حرکت به داخل، تفاوت‌های بین چارجر و چلنجر از نظر طراحی و فناوری آشفته است، اگرچه در هر دو مورد کابین خلبان حول محور راننده است – همانطور که در یک ماشین اسپرت مناسب باید باشد.

برای ادامه، تبلیغات را اسکرول کنید

چلنجر مدت‌هاست که سن خود را نشان می‌دهد، حتی پس از تغییرات گسترده در سال 2015 که باعث شد داشبورد بازسازی‌شده به آن برکت داده شود. با توجه به روندهای زمان ما، چارجر جدید از طرح دو صفحه نمایش برخوردار است که دارای یک دسته ابزار دیجیتال برجسته 16 اینچی و یک صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی 12.3 اینچی است که در پایین تر قرار گرفته است تا مانع دید راننده از جاده نشود. این تنظیمات را می توان با یک نمایشگر هد آپ و سایر ویژگی های اختیاری، مانند سیستم صوتی پیشرفته 18 بلندگوی Alpine و ضبط کننده تجربه رانندگی تکمیل کرد.

داشبورد و کنسول وسط شارژر دارای دریچه‌های هوای باریک‌تر، کنترل‌های فیزیکی کمتر با طراحی مدرن‌شده، فرمان کف تخت، انتخابگر جدید گیربکس و حجم‌های واضح‌تر هستند. این تکامل طراحی در مقایسه با Challenger قدیمی‌تر به‌طور قابل توجهی مدرن‌تر به نظر می‌رسد، که به نظر می‌رسد در دهه قبل گیر کرده است. علاوه بر این، به نظر می رسد که مواد به کار رفته در فضای داخلی شارژر از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، اگرچه برای تایید بهبودهای مورد انتظار در کیفیت درک شده، باید مدل تولید نهایی را از نزدیک بررسی کنیم.

و این مقایسه بصری ما از دو ماشین عضلانی را به پایان می رساند. آیا فکر می کنید دوج چارجر دیتونا 2024 به نام خودروی عضلانی کلاسیک مطابقت دارد؟ مهمتر از آن، آیا ضربان قلب شما را به همان سرعتی که Challenger در حال خروج برای اولین بار منتشر کرد، می کند؟ برای سفر به مسیر حافظه، ما یک گالری از دوج چلنجر SRT8 2008 اضافه کرده‌ایم که نشان می‌دهد این گیزر قدیمی در طول چرخه عمر طولانی‌اش چقدر پیشرفت کرده است – به خصوص وقتی صحبت از طراحی داخلی می‌شود.

دوج چلنجر STR8 2008

منبع: https://www.carscoops.com/2024/03/how-does-the-2024-dodge-charger-coupe-compare-to-the-challenger/