زعفران و درمان وسواس و اضطراب درمان افسردگی با زعفران زعفران آناقاین-دکتر سافران

علاوه بر این، مطالعات بیشتر نشان داده است که کروسین (آنتی‌اکسیدان‌ اصلی در زعفران) ممکن است سلول‌های سرطانی را نسبت به داروهای شیمی درمانی، حساس‌تر کند. ترکیبات فعال زعفران، از جمله کروسین با کاهش رنگدانه ملانین، از بروز هیپرپیگمانتاسیون در پوست جلوگیری می‌کند. همچنین مصرف بیش از اندازه باعث کاهش فشار خون و رقیق شدن بیش از حد خون میشه، یا ممکن باعث استفراغ، کاهش ضربان قلب، خون ریزی از بینی یا پلک، زردی پوست بشه. برای افرادی که از آسیب‌های ورزشی، آرتریت، نقرس و سایر شرایط التهابی رنج می‌برن، این یک درمان فوق العاده‌ست. همچنین برای درمان زخم‌ها و زخم‌های موضعی، آنتی اکسیدان‌های موجود تو زعفران می‌تونه سرعت روند بهبود رو افزایش بده.

نرخ خرید هر گرم زعفران درجه یک

اما موضوعی که ایران در آن حرفی برای گفتن دارد، میزان بالای سطح زیرکشت محصول، کیفیت بالا و قیمت ارزان آن است، زعفرانی که در مزارع تولید می‌شود کیفیت، عطر، طعم و رنگ بیشتری دارد. از طرفی موضوع آلودگی‌ها در کشت گلخانه‌ای بسیار کاهش یافته و قابلیت کنترل بیشتری دارد زیرا بیشتر آلودگی‌های میکروبی، قارچی و باکتریایی در زعفران مربوط به مراحل پس از برداشت و فرآوری آن است. این پکیج بی نظیر شامل فیلم های آموزشی، پی دی اف های آموزشی، نرم افزار آموزشی در مورد کاشت، داشت، برداشت و بسته بندی زعفران می باشد و کل آموزش های این پکیج کاملا به زبان فارسی است.

چرا که گیاه در صورت مواجه با کمبود مواد غذایی ضروری عملکرد ضعیفی خواهد داشت و متعاقبا تولید محصول خوبی نخواهد داشت. نکته مهم آنست که پژوهش های انجام شده نشان می دهد که زعفران برای رشد مطلوب و مناسب، به 50 کیلوگرم نیتروژن خالص در هکتار از منبع کود های شیمیایی نیاز دارد. بهتر است این مقدار نیاز زعفران، در سه نوبت تامین شود تا از آبشوئی نیتروژن در پاییز و زمستان بدلیل بارندگی های فصلی جلوگیری شود. در مناطقی که PH خاک بالا و در محدوده 8 میباشد، استفاده از سولفات آمونیوم بدلیل اسیدی بودن ارجحیت دارد. به دلایل مختلف ممکن است در خاک مزرعه کمبود عناصر غذایی مورد نیاز گیاه رخ دهد. برای جلوگیری از خسارت کمبود این عناصر غذایی، باید با مدیریت تغذیه صحیح و استفاده تلفیقی از کود های آلی و شیمیایی و زیستی و مواد محرک رشد گیاه، کمبود های احتمالی را برطرف نمود.

انواع خاصی از درد را نمی‌توان با استفاده از مسکن‌های معمولی تسکین داد، از میان این قبیل دردها می‌توان به دردهای نوروپاتیک اشاره کرد. درد نوروپاتیک داخل اعصاب رخ می‌دهد و می‌تواند نشانی از برخی شرایط جسمی خاص مانند فیبرومیالژیا و دیابت باشد یا بر اثر برخی آسیب‌ها و زخم‌ها ایجاد شود. در موش‌های صحرایی با اعصاب آسیب دیده، درمان به کمک مصرف عصاره‌ی زعفران توانست در مدت ۴۰ روز درد را به همراه آسیب وارد شده کاهش دهد. این یافته‌ها نشان می‌دهند زعفران می‌تواند در کنترل انواع خاصی از درد موثر عمل کند اما با این حال این موضوع هنوز در انسان ها به تایید نرسیده است. در دوران‌ها کهن از زعفران در طب سنتی برای درمان اسپاسم و گرفتگی در ریه‌ها و حملات تنفسی و آسم استفاده می‌شد.

زعفران مکانیسم ضدسرطانی ترکیبات موجود در زعفران استفاده در پزشکی-دکتر سافران

کشت و استفاده از زعفران توسط انسان به بیش از 3500 سال پیش برمی‌گردد. در مورد منشاء آن، اختلاف نظر وجود دارد ولی اکثریت افراد اعتقاد دارند که زعفران از ایران سرچشمه گرفته است؛ یونان و بین‌النهرین نیز از دیگر مناطق احتمالی پیدایش آن هستند. در طب سنتی ایرانی، طبع زعفران گرم و خشک عنوان شده و از آن به منظور نیروبخشی به بدن، تقویت حواس و بالا بردن روحیه استفاده می شده است. یکی از بیماری‌های مهمی که افراد زیادی را درگیر کرده، پارکینسون هست. این بیماری به مرور زمان توانایی صحبت کردن و حرکت را کاهش می ده اما زعفران با وجود ماده ای به نام کریستین می تونه از بروز این بیماری در بدن جلوگیری کنه.

ارزش غذایی گیاه زعفران

4) پس از انجام تحقیقات، به کشور مقصد بروید یا این کار را به شرکت مورد اعتماد واگذار کنید. توجه داشته باشید اسانس زعفران قابل تبخیر شدن است، بنابر این درب ظرف زعفران را ببندید درصورت باز ماندن درب ظرف زعفران اثرات داروئی و کیفیت آن کاهش می یابد. زعفران را باید دور از نور و رطوبت نگهداری کرد زعفران را درظروف شیشه ای یا فلزی دربسته نگهداری نمایید.

ظرف مناسب برای نگهداری غذا در فریزر

برای گروبینگ دوساله به فاصلۀ ۵ تا ۱۰ سانتی‌متری بین کورم‌ها نیاز است. برای یک دورۀ طولانی‌تر فاصلۀ بین آن‌ها ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر در نظر گرفته‌می‌شوند. در این روش توسط بیل اقدام به حفر چاله به عمق و عرض ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر می‌نماییم. در این مرحله یک نفر به تعداد ۳ تا ۱۵ عدد پیازچه در داخل هر چاله قرار داده و نفر بعدی اقدام به پوشاندن پیازچه‌ها با خاک توسط بیل می‌نماید و سطح زمین را مسطح می‌کند. کود دامی پوسیده علاوه بر بارور و غنی کردن خاک با نگهداری آب، خطراحتمال ایجاد تنش خشکی را کاهش می دهد.

چرخۀ زندگی گیاه زعفران

آیا می‌ خواهید درباره خواص مصرف زعفران در طب سنتی بیشتر بدانید؟ با ادامه این مطلب همراه باشید. بسیاری از طبیبان از زعفران به‌عنوان یک پاک‌سازی کننده سموم بدن یاد می‌کنند. چراکه زعفران با خواصی که دارد می‌تواند به پاک‌سازی کلیه و مثانه کمک کند.

یک کیلو زعفران سرگل اعلای صادراتی

همچنین مقادیر زیاد آهن موجود در زعفران به افزایش گلبول‌های قرمز خون‌ کمک می کند. افزایش گلبول های قرمز، از کم خونی پیشگیری می کند، گردش خون و اکسیژن‌رسانی به سیستم‌های اندامی را بیشتر می کند تا از سوخت و ساز سالم تری بهره ببریم. زعفران به دلیل دارا بودن ترکیبات شیمیایی خاصی که در بالا ذکر شد دارای فواید متنوعی در زمینه های مختلف از جمله سلامت روان، سلامت جسمانی، درمان و پیش گیری امراض و زیبایی دارد.

بهبود هضم و گوارش غذا

در کتب طبی ذکر شده که بهتر است هنگام مصرف زعفران اندکی بخش سفید آن نیز همراهش باشد، زعفران به این شکل مرغوبیت و تازگی خود را به مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند. تشخیص زعفران تقلبی از اصلی در آزمایشگاه به سادگی انجام می شود ولی زمانی که برای خرید زعفران به بازار می‌روید عموماً زعفران بسته‌بندی شده به شما داده می‌شود در نتیجه صرفاً از ظاهر آن باید تقلبی یا اصل بودن آن را تشخیص داد. زعفران این گیاه منحصر به فرد علاوه بر فواید بسیار زیادی که دارد گاهی می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد به همین دلیل باید در مصرف به اندازه آن بسیار دقت کرد.

زعفران دارای مقادیری از آهن در ترکیبات خود است و می‌تواند به همین واسطه منجر به افزایش تولید گلبول‌های قرمز و در نهایت افزایش میزان هماتوکریت و هموگلوبین خون شود. بر اساس مطالعات انجام شده درباره خاصیت زعفران، مشخص شده است که این ادویه از کمترین میزان مواد آلرژن برخوردار بوده و تقویت کننده سیستم تنفسی بدن است و در روند بهبودی آسم نیز تاثیر مثبتی دارد. بهبود متابولیسم انرژی در یک فرد منجر به افزایش انرژی در دسترس بدن به واسطه هورمون‌هایی مانند گلوکاگون و جلوگیری از ایجاد دیابت می‌شود.

درخواست نمونه زعفران برای صادرات

در گزارش‌های داستان گونهٔ مربوط به مناطق گرمسیری، از خمیری نام برده شده که مخلوطی از زعفران و چوب صندل است و این خمیر امروز همچون گذشته به صورت مرهمی آرامش بخش برای پوست‌های خشک مصرف می‌شود. کارتنوئیدهای موجود در زعفران سبب افزایش تحرک و بهبود مورفولوژی اسپرم و بهبود عملکرد جنسی آقایان می‌گردد. این ترکیب با فواید سلامتی مانند کاهش التهاب، خاصیت ضد سرطانی و فعالیت ضد افسردگی مرتبط است. Top کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی کاشف اسرار- دارای مجوز می باشد.

مراحل تولید زعفران کاشت داشت برداشت شرکت زعفران بهرامن-دکتر سافران

خواص عناب خشک شده در این پژوهش به بررسی تمامی عوامل مربوط به عناب خشک شده اعم از تغذیه، تعریف و فواید آن می‌پردازیم تا کاربرد و عملکرد آن را در سطح گسترده‌تری به نمایش بگذاریم. فواید پسته خام در بارداری پسته به طرق مختلف سلامتی و صحت اندام های بدن را برای افراد به ارمغان می آورد. بهترین دمنوش ها برای سرماخوردگی قبل از هر چیزی، بهتر است که نکاتی را رعایت کنید تا به این بیماری دچار نشوید. هرچند که درمان سرماخوردگی نیز چندان دشوار نیست و در این مقاله، با معرفی دمنوش‌های مختلف به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید سریع‌تر درمان شوید. زعفران برای بهبود بینایی در بزرگسالان مبتلا به AMD و محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد آسیبی که به AMD مرتبط است نیز به کار می‌رود.

بنابراین در دسته بندی مواد غذایی گرم و خشک قرار گرفته و استفاده زیاد آن به افرادی که دارای مزاج گرم هستند، پیشنهاد نمی شود. در این خصوص لازم به توضیح است که شما هر مزاجی که داشته باشید بهتر است از سایر مواد غذایی از جمله زعفران به حد اعتدال استفاده کنید. استفاده بیش از حد از هر نوع ماده غذایی می تواند برای شما مشکل ساز باشد. گرم و خشک بودن زعفران سبب شده تا استفاده از آن به افرادی که دارای طبع سرد هستند پیشنهاد شود. درست است که مصرف زعفران با طبع گرم و خشک برای مزاج سرد مناسب است، اما این افراد هم باید برای میزان مصرف خود یک اعتدال داشته باشند.

 • چند قطره روفن زعفران رو توی آب بریزید و ناشتا میل کنید.
 • ما محصولات خود را در بسته بندی های بسیار شیک و مناسب هدیه آماده کردیم.
 • ماه چین یک همراه همیشگی برای راه اندازی کسب و کار زعفرانی شماست.
 • یکی از اشکال داروئی ترکیبی زعفران که در طب سنتی به آن اشاره شده، مرهم ها و ترکیبات موضعی آن است.
 • زعفران در حال حاضر به عنوان ادویه معطر و براى رنگین کردن غذا مصرف مى‌‏شود.

زعفران یا طلای معطر یا طلای سرخ دارای سابقه کشت چند هزار ساله می باشد و زراعتی است که به آب کم نیاز داشته و در مساحت های کوچک نیز کشت آن مقرون به صرفه است. به همین خاطر زعفران در اقتصاد کشاورزی ایران نقش مهمی داشته و علاوه بر مصرف داخلی هر ساله مقدار قابل توجهی نیز به خارج از کشور صادر می شود و اگر زارعین بتوانند سطح زیر کشت آن را افزایش دهند و اصول کاشت آن را رعایت کنند سود سرشاری نصیب کشور و زعفران کاران می گردد. برای بدست آوردن محصول زیاد و سود سرشار در کاشت زعفران و همچنین حضور موفق در بازارهای داخلی و خارجی، شناخت اصول کاشت زعفران و رعایت اصول به زراعی آن و فرآوری مناسب زعفران برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی، بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این طرح، نحوه راه اندازی خط بسته بندی زعفران بیان میشود. بازار و نحوه فروش آن به شما معرفی می گردد و سرمایه اولیه و میزان سود خالص در پلن مالی بیان می شود. همچنین در این طرح ریسک‌های این تولیدات به همراه راه‌های مقابله با آن‌ها آورده شده است.

مشخصات کتاب آموزش کاربردی کشت زعفران (پرورش، فرآوری، تجارت)

در این حالت به ۲ تا ۶ تن کورم برای کاشت یک هکتار زعفران کاری نیاز است. این دوره به صورت عمومی و مجازی برگزار می گردد و بسته آموزشی آبیاری قطره ای با توجه به امکانات و نیاز دانشپذیران به صورت پستی و سامانه یادگیری الکترونیکی عرضه می شود. فرآوری زعفران به کلیه عملیات پس از برداشت اطلاق می شود که مستقیما توسط تولیدکننده و یا عوامل تخصصی دیگر انجام شده و هدف آن، ارائه محصولی بازار پسند با کیفیت مناسب به مصرف کنندگان است. مراحل فرآوری شامل برداشت، ذخیره سازی گل، جابجایی و ترابری گل، جداسازی کلاله، خشک کردن، نمونه برداری و آزمون، دسته بندی (سورت)، بسته بندی و فروش می باشد. بسیاری از مراحل تولید، فرآوری، تجارت و مصرف زعفران در ایران بر مبنای دانش بومی پایه ریزی شده است و بیشتر تولیدات این گیاه در مزارع کوچک با همکاری خانواده و با بهره گیری از نهاده ها و فن آوری های محلی بوم سازگار شکل می گیرد. به همین دلیل، بخش قابل توجهی از تولید زعفران در ایران با اصول کشاورزی ارگانیک همخوانی دارد، اما از نظر قواعد و استانداردهای مربوط به این نظام تولیدی به عنوان محصول شبه ارگانیک محسوب میشود.

با توجه به اهمیت زعفران و جایگاه ویژه این محصول در کشور و همچنین صادرات آن، نیاز به تولید این محصول با عملکرد بالا، بسیار حائز اهمیت می باشد. ماده آلی نقش مهمی در گل آوری و حاصل خیزی زعفران ایفا می کند. شرکت نهاده گستر به منظور تهیه فرمول کود آلی مخصوص زعفران، از بهترین و خالص ترین انواع مواد اولیه شامل کود مرغی سالنی گوشتی، کود دامی، گوگرد پودری، بنتونیت و زئولیت استفاده می کند. در دومین آبیاری و بعد از برداشت گل های زعفران مرحله ای دیگر از کوددهی انجام می‌شود. به طور معمول در آذر ماه برداشت گل های زعفران تمام می‌شود. در این زمان برگ ها به اندازه کافی رشد کرده و همین طور پیازهای زعفران دختر در حال رشد اولیه هستند.

می شود و آنها را در دسترس گیاه قرار می دهد.

در تمام مدتي كه آب براي ساير محصولات زراعي ضروري است ، براي گياه زعفران مضر و خسارت بار است . اين گياه هنگامي به آبياري نياز دارد كه آب كشاورزي مورد استفاده چنداني ندارد. با اين همه پايداري و مقاومت باز هم گياه زعفران در مقابل برخي از بيماريها آسيب پذير است .از مهمترين بيماريهاي گياه زعفران مي توان بيماري (تاكون) را نام برد كه كشاورزان مناطق كشت زعفران به آن ( سياهك زعفران ) مي گويند . اين قارچ بر روي برگها و غده زعفران قرار مي گيرد و به تدريج گياه را از بين مي برد .

پیاز زعفران مرغوب و باکیفیت رو بهتره از شخصی معتمد خریداری کنین. این گیاه در یک محدوده حرارتی ۱۵- درجه سانتی گراد در زمستان تا ۴۰ درجه در تابستان را تحمل می کند. در زمان نزدیک به کشت مقدار بسیار زیادی کود گاوی کاملاً پوسیده و عاری از بذر علف‌های هرز را با شخم عمیق با خاک مخلوط کرده، سپس بلافاصله زمین را کاملاً هموار و مسطح می‌کنند. همچنین بر اساس آزمون خاک می‌توان از کودهای فسفاته و پتاسه به مقدار معین در خاک استفاده کرد. پس از تسطیح و تعیین نوع کشت (روش کرتی یا جوی‌پشته‌ای)، زمین آماده کشت زعفران می‌شود. بعد از کاشت زعفران پیازهای آن به مدت ۴ الی ۱۲ سال در زمین باقی می ماند و همه ساله گل می دهند.

از دیدگاه طب سنتی زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب افزایش میدهد. زعفران ازنظر طب سنتی ایرانی در بین ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. ازدیگر خواص زعفران در طب اسلامی این است که زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب افزایش می‌دهد. مصرف چای زعفران به هضم غذا کمک می‌کند، مسکن درد و قاعده‌آور است و باعث تحریک اعصاب می‌شود. خون ساز است و گردش خون را آسان می‌کند، خونریزی‌های بعد از زایمان را از بین می‌برد وتقویت‌کننده قوای جنسی است. بر اساس مستندات موجود در طب سنتی ایرانی، زعفران طبعی گرم و خشک دارد.

زعفران دارای مواد معدنی است که منجر به افزایش جذب کلسیم در دستگاه گوارش می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مکانیسم‌های درمان اختلالات استخوانی و پیشگیری از مشکلاتی مانند پوکی استخوان و نرمی استخوان این است بتوانیم میزان جذب کلسیم را افزایش دهیم. از قدیمی‌ ترین و معروف‌ ترین کاربرد های گیاه زعفران، کاهش ناراحتی‌ های معده و نفخ بیش از حد شکم می‌باشد. ذات آرام‌بخشی و ضد‌التهابی که زعفران دارد موجب آرام کردن و کاهش التهابات معده می‌شود. به گواه علم پزشکی و تحقیقات دانشمندان یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد سرطان‌ها وجود رادیکال‌های آزاد در بدن انسان است.

 • یکی از راه های جلوگیری از سرطان استفاده از سبزیجات و ادویه جاتی هست که دارای آنتی اکسیدان هستن.
 • بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیب ها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلول های آسیب دیده چشم می شود.
 • در دوران قاعدگی نیز باعث افزایش استرس می شود و تغییر رنگ پوست و ضعف شدید را نیز به همراه دارد.
 • یکی از مهم ترین مسائل و مشکلاتی که امروزه سلامت قلبی و عروقی ما را به خطر می‌اندازد افزایش تولید رادیکال‌های آزاد در بدن ماست.

مطالبی که در این قسمت و تحت عنوان نکات مهم کشت زعفران ذکر کردیم تماما بر روی مزارع زعفران تست شده‌اند و جواب خود را پس داده‌اند. شما نیز می‌توانید به راحتی و با رعایت نکات مهم کشت زعفران که ذکر کردیم بازدهی مزرعه خود را تا 60 درصد افزایش داده و از مزرعه خود لذت ببرید. طبق تجربیات ما انجام صحیح کوددهی زاچ آب می‌تواند تا 40 درصد در میزان گل سال آینده مزرعه زعفران تاثیر مثبت داشته باشد. این مسئله و تاثیر آن را بارها و بارها در مزراع تحت پوشش ماه‌چین بررسی شده است. هنگامی که در یک مزرعه با برنامه کودی صحیح اقدام به کوددهی مزرعه می‌کنیم شاهد رشد 30 تا 50 درصدی میزان گل در سال زراعی آینده خواهیم بود.

نوکاریز | دمای لازم برای کشت زعفران :

مولکولهای اسید هیومیک، درشت بوده و باید از محلولپاشی آنها خودداری شود و بلکه باید بصورت سرک همراه با کود های نیتروژنی استفاده کرد. میزان مصرف بسته به شرایط بین یک تا سه لیتر در هکتار متغییر است. اسید فولویک بدلیل کوچک بودن اندازه مولکولها امکان مصرف بصورت محلولپاشی را دارد و می توان از آن برای محلولپاشی بروی برگ در بهمن و اسفند استفاده کرد. پتاسیم یکی دیگر از عناصر پرمصرف در گیاهان زراعی از جمله زعفران می باشد که بدلیل فعال کردن تعداد زیادی از آنزیمها در داخل گیاه و تاثیر مستقیم بر باز و بسته شدن روزنه ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

یکی از مهم ترین نکات قابل توجه می توان به نحوه برخورد اشاره نمود که زمینه لازم برای اعتماد سازی را فراهم می آورد. شرکت ام تی رویال با نام تجاری MTROYAL در سال ۲۰۱۴ در ترکیه تاسیس گردید و به عضویت اتاق بازرگانی این کشور درآمده است. فعالیت اصلی ما در حوزه صادرات و واردات به خصوص مواد اولیه کارخانجات صنایع غذایی می‌باشد. هاراجیای عزیز سعی کنید در هنگام سرخ کردن گوشت اگه از کمی دنبه هم همراه با گوشت استفاده کنید. زیرا این خورشت قیمه بادمجان هرچه چرب تر و خوشمزه تر هم میشود. هاراجیای آشپز در هنگام سرخ کردن بادمجان دقت لازم را به کار ببرید.

از وقتی مطالب شمارو خوندم حالا دارم استفاده میکنم و بهتر شدم. گفته‌اند چون دو درم زعفران را با آب بسایند و مانند گردو مدور ساخته و در آن سوراخی ایجاد کنند و بر شکم زن باردار آویزان نمایند جهت عسر ولادت و اخراج مشیمۀ زنان بسیار مجرب است. سخت‌زایی یا دیستوشی، به سختی بیش از معمول مراحل زایمان اطلاق می‌گردد. در ضمن زعفران بوی بسیار مطبوع و نافذی دارد به‌طوری که هر چه بوی زعفران بیشتر باشد، یعنی تازه‌تر است.

دورۀ آموزشی «آداب و اسرار نماز» ویژۀ کارکنان برگزار شد. «طلای سرخ» گنج پنهان توسعه گلستان/ ضرورت ایجاد مرکز فرآوری … سوالی داری؟ شمارتو بگذار تا کارشناسان دهکده موفقیت باهاتون تماس بگیرن.

پرورش زعفران: راهنمای کاربردی کاشت تا فرآوری زعفران

درمان رتینوپاتی ایسکمیک و دژنراسیون ماکولا در سالمندان نیز با مصرف مداوم زعفران تا حدی امکان پذیر است. از زعفران بعنوان ادویه و رنگ و عطر بخشیدن به موادغذایی استفاده میشود . درسالهای اخیر به دلیل گرایش جامعه به مصرف افزودنی های طبیعی، استفاده از زعفران به جای انواع شیمیایی و سنتزی در مواد غذایی به عنوان یک رنگ دهنده و طعم دهنده طبیعی رو به فزونی گذاشته است. پخت و پز با زعفران می‌تواند مواد شیمیایی فعال را تجزیه کرده و آن‌ها را برای برخی درمان‌ها بی اثر کند. بنابراین توصیه می‌شود که برای بهره بردن از مزایای کامل زعفران، این ماده به صورت مکمل‌های دارویی مصرف شود. بنابراین، برای تعیین دقیق این‌که آیا کاربرد دارویی زعفران برای افراد با زمینه‌های ژنتیکی مختلف تاثیر گذار است یا نه، به مطالعات گسترده‌ی جهانی نیاز است.

زعفران نیم مثقال

اجداد من، پدرم و عمو هام همه زعفرون پرورش می دادند و همۀ کارایی که نیازه انجام بشه و چم و خم کار رو می دونن. وقتی که ما این ها رو زندگی می کنیم و دوباره به واقعیت تبدیلشون می کنیم، در واقع داریم دوباره خاطرات و تجربیات مردمان گذشته رو کشف می کنیم. مي‌کند که مرد خانواده ضمن علاقه و تعصب فراوان نسبت به حرفه خود به طور اتفاقي با افرادي مواجه مي‌شود که به منظور خاصي از تهران به آن منطقه مراجعه کرده‌اند.

 • محصول ارائه شده صرفا از سرگل این گیاه اسرار آمیز تهیه میشود و سرشار از خواص مختلف دارویی و درمانی است.
 • اول از همه باید گفت زعفرون اساسا یک گل وحشی نیست که خودش سر از خاک در بیاره و رشد کنه.
 • Top کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی کاشف اسرار- دارای مجوز می باشد.
 • یکی دیگر از دغدغه ها ، بسته بندی و طرز ارائه هدیه تبلیغاتی است.
 • چالش هایی در انتخاب و ارائه هدیه تبلیغاتی در انتظار شماست که در ادامه به بخشی از آن میپردازیم.
 • کروسین و سافرانال موجود در زعفران تأثیری مشابه داروی فلوکستین داشته و از بازجذب دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین جلوگیری نموده و بدین ترتیب اثر ضد افسردگی خود را اعمال می‌نماید.

تحقیقات در مورد اثرات ضد التهابی زعفران برای کاهش التهاب روماتیسمی در بدن نشان داده‌اند که این گیاه می‌تواند عوامل التهابی مربوط به بیماری روماتیسم در بدن را کاهش دهد و به کاهش درد روماتیسم کمک چیزهایی که نمیخواهند در مورد زعفران بدانید کند. زعفران یک درمانگر و مهار کننده قوی افسردگی است.و از آن برای درمان افسردگی در مردان و زنان میتوان استفاده کرد. یک مطالعه اخیر که در کانادا روی تعدادی بیمار صورت گرفت نشان می دهد، کروسین را برای 40 بیمار مبتلا به مشکلات افسردگی در مدت 9 ماه تحت درمان و استفاده قرار گرفت . بیماران به همراه داروهای معمول روانپزشکی کروسین را مصرف می کردند.

 • افزایش حجم گردش خون، از کاربرد زعفران که به آن اشاره کردیم، باعث می‌شود جریان خون بیشتری به سمت فولیکول‌های مو هدایت بشه.
 • زعفران باعث افزایش تمرکز حواس می شود و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر میباشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی نیز موثر است.
 • بااین‌وجود، این نتایج نشان می‌دهند که فواید زعفران برای بدن انسان می‌توانند باعث تقویت روحیه ما شوند.
 • فناوری های جدید ارتباطی و اطلاعاتی باعث شده تا این نوع محصول با کیفیت در دسترس تمام افراد قرار گیرد.
 • تمام این موارد منجر به کاهش توده چربی در افراد و کاهش وزن و لاغری با زعفران در آن‌ها می‌شود.

زعفران گیاهی ارزشمند و خوش عطر و خوش رنگ است که خواص زیادی برای سلامتی دارد. همچنین با افزایش مقدار زعفران مصرفی می توان پرده هایی از رنگ قرمز در پارچه ایجاد کرد. برای مشکلات قاعدگی، در سه روز اول قاعدگی روزی سه مرتبه از مخلوط ۵۰۰ میلی گرمی زعفران، تخم کرفس و بادیان رومی استفاده کنید. از این ادویه به عنوان ماده ضدافسردگی و تقویت کننده سلامت عمومی بدن استفاده می شده است. زعفران آنتی اکسیدان قدرتمندی است و به محافظت از سلول های بدن در مقابل رادیکال های آزاد کمک می کند.

مبارزه با علف‌های هرز به دو روش شیمیایی و مکانیکی انجام می‌گردد. اولین وجین بعد از برداشت گل‌ها و آبیاری دوم انجام می‌گردد. وجین دوم در صورت ضرورت به فاصله یک ماه از وجین اول و وجین‌های بعدی بنا به ضرورت در بهار و تابستان انجام می‌گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای سیستم کشت گلخانه ای زعفران بر پایه ایروپونیک

از جمله این مواد می توان به ترکیبات هیومیکی اشاره کرد که شامل اسید هیومیک و اسید فولویک می باشند. پس از محلولپاشی باید مزرعه زعفران آبیاری شود تا حرکت شیره آوندی در داخل گیاه بهبود یابد و از ایجاد تنش در گیاه جلوگیری شود. غلظت محلول مورد استفاده، بسیار مهم بوده و باید مطابق استاندارد های توصیه شده ، کنترل شود. غلیظ بودن محلول علاوه بر گرفتگی نازل ها موجب سوزش برگها می شود. باید دقت نمود که در مواقع خشکسالی از غلظت های کمتری از کود استفاده نمود. هرچه مقدار آب مصرفی کاهش یابد، غلظت کود مصرفی نیز باید کاهش داده شود.

صادرات زعفران

در این شرایط زعفران به خوبی رشد می کند و توان گل آوری آن افزایش می یابد. تقویت گیاه زعفران از طریق استفاده از کودهای شیمیایی یا کود npk و کود ارگانیک و آلی انجام می شود. تجربه و مطالعات نشان داده است که استفاده از کود حیوانی و شیمیایی در کنار هم می تواند برای عملکرد خوب این محصول مناسب باشد. گفتیم که زعفران گیاهی چند ساله هست و در تمامی این سالها اقدام به گلدهی و تولید محصول می کند.

کود مخصوص زعفران

زعفران گیاهی است که از قسمت‌های نخ خشک شده گل (کلاله) برای تهیه ادویه زعفران، رنگ خوراکی و دارو استفاده می‌شود. خود زعفران یک رشته اش به گرم هم نمی رسه چقدر باید زعفران داشته باشی تا بشه روغن اش رو گرفت. تا اینکه در کتاب غیاث الدین جزایری به نام زبان خوراکی ها جلد دوم اش درباره روغن زعفران یک دستور در طب سنتی دیدم و برام همه چیز روشن شد. با استفاده از کلیدواژه­های زعفران، بیماری قلبی­عروقی، بیماری قلبی، خواص درمانی زعفران و معادل انگلیسی آنها انجام شد. در مجموع، 58 منبع یافت شد و تعداد 37 منبع وارد مطالعه شد و متون آنها بطور کامل، مورد بررسی قرار گرفت.

زعفران و درمان وسواس و اضطراب درمان افسردگی با زعفران زعفران آناقاین-دکتر سافران

بررسی نقش بسته بندی و فرآوری زعفران در بهبود معیشت زعفرانکاران … بعد از تموم شدن دوره مجازی در یک کارگاه حضوری و 100 درصد عملی کشت زعفران شرکت می کنند. آکادمی فارابی با آکادمی های آموزشی مشابه از سراسر دنیا تفاهم نامه های همکاری آموزشی و پژوهشی به عمل می آورد که دانشپذیران بعد از گذراندن دوره خود می توانند گواهینامه های معادل خود را از این کشورها در مرکز درخواست دهند. درخواست این گواهینامه ها بدون ارائه مقاله مجدد امکان پذیر است و فقط با واریز هزینه آن انجام می شود. هر فردی با هر مقطع تحصیلی و یا سنی به شرط آنکه توانایی استفاده و کار با کامپیوتر و اینترنت را داشته باشد و دوره آموزشی را مورد نیاز و مفید برای خود بداند، می تواند در دوره آموزشی شرکت نماید. در دنیای پر مشغله و ماشینی امروزی، نگهداری و پرورش گل و گیاه از آرامش بخش‌ترین کارهاست.

سهم استان خراسان از 90 درصد تولید جهانی، 98 درصد تولید داخلی هست. همچنین مصرف این کود در برنامه غذایی زعفران باعث حلالیت برخی عناصر مانند فسفر، آهن و روی و … می شود و آنها را در دسترس گیاه قرار می دهد. کود مخصوص زعفران همچنین شامل زئولیت و بنتونیت نیز بوده است و باعث عدم آبشویی عناصر موجود می شود. جهت رفاه حال کشاورزان عزیز و بنا به سفارش آنها، توانایی تولید این کود مخصوص زعفران را با آنالیز 10 درصد و 30 درصد گوگردی و غنی شده با اسید هیومیک را دارد. اگر مایل به خرید این بسته برای کشت زعفران خود هستید با ما تماس بگیرید.

دوره کشت و فراوری زعفران-دکتر سافران

یکی دیگه از مراحل روند کاشت زعفران، کود دهی به خاک گلدانه. برای رشد بهتر گیاه و زنده ماندن اون در فصل زمستان، لازمه تا 25 سانتی متر از خاک گلدان کمپوست و یا خاک برگ باشه. پیاز زعفران رو میتونید از گلخانه ها و یا سایت های فروش گیاهان تهیه کنین.

0 تا 100 کود دهی زعفران + مراحل، مقدار و نحوه مصرف ماه کشت-دکتر سافران

مصرف مقادیر زیاد زعفران می‌تواند برخی از بیماری‌های قلبی را بدتر و یا حتی تشدید کند. چنین برآورد می‌شود که این امکان وجود دارد که مصرف زعفران عملکرد اسپرم را در مردان دچار بهبود کند. با این حال، تحقیق متناقض بوده است و نمی‌توان به‌صورت قطعی از صحت این مورد صحبت کرد.

به طور کلی تأثیر کود حیوانی نسبت به کود شیمیایی بر عملکرد زعفران و رشد زعفران بیشتر است. این کرم سفید رنگ که زیر خاک محل زندگی اش است واقعا تاثیرات جبران ناپذیری را بر گیاه زعفران تحمیل می کند و باعث نبودی پیاز زعفران و پژمردگی، خشک شدن و زرد شدن یکباره برگ های گیاه زعفران می شود. برنامه غذایی زعفران اولین و مهمترین کار در مدیریت کشت زعفران انتخاب یک برنامه غذایی مناسب می باشد.

 • تحليل رشد ریشه و آغاز دوره ركود اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت.
 • چنانچه مراحل زاج آب و محلول‌پاشی زعفران را طبق برنامه ی کودی انجام دهید مزرعه شما پرگل خواهد شد.
 • گوگرد با توجه به مکانیسم عمل در خاک سبب بهبود شرایط رشدی زعفران و ایجاد شرایطی ایده‌آل تر خواهد شد.
 • به صورت کلی گیاه زعفران در مناطق آب و هوایی کشورمان و در منطقه خوراسان شش مرحله رشدی اصلی دارد.

شرایط مناسب برای این گیاه زمان کاشت محصول، چگونگی و نحوه آبیاری، شرایط پیشرفت و رشد گیاه، جنس خاک، نوع کود، زمان کوددهی، نوع پیاز زعفران و … در حالت کلی تنها 2 نوع کود را می‌توان برای استفادهٔ گیاه زعفران انتخاب کرد. کود حیوانی مانند کودهای مرغی، گوسفندی و گاوی که برای افزایش رشد و تقویت گیاه مناسب هستند و کودهای شیمیایی که آنها نیز شرایط خاص خود را دارند. محلول آمونیاک در عمق سانتی متر و آمونیاک مایع بی آب در سانتی متر (بسته به وضعیت مکانیکی خاک) استفاده می‌شوند. از آن جا که نیترات آمونیوم و اوره (حداکثر 32/32 درصد) حاوی آمونیاک نیستند، می‌توان آنها را روی سطح خاک پاشید.

تماس با ما

حميد و نازنين لالوماما را می نگرند که گل ها ی قصر را آبياری می کند. پس از سلام عليکی، نازنين با توصيف از زيبايی گل ها،‌ در مورد نوعيت آنها می پرسد. بی تردید کار با متخصصان زبرجد شما را صد پله جلوتر از رقبای تان قرار خواهد داد. نتایجی خواهید گرفت که تا به حال در عمر کسب وکارتان ، درخشان و بی سابقه بوده است. هرکاری که بخواهید شروع کنید، در ابتدا باید دانش مربوط به آن کار را کسب کنید یا از تجربه کسانی که در آن حوزه فعالیت داشته اند بهره ببرید. اگر پیش‌تر در گنجینه یا پیشخان خوانشگران گنجور نام‌نویسی کرده‌اید می‌توانید با همان اطلاعات کاربری به گنجور وارد شوید.

پک زعفران ویژه زبرجد ۲

امروزه زعفران بیشتر برای مصرف خوراکی استفاده می‌شود، هرچند که مطالعات اخیر نقش دارویی زعفران را پررنگ‌تر کرده است. گلدانها را می توانید تا آخر بهار آینده در همین محل قرار دهید. تنها تابستان گلدانها را به مکان خنک تر و کم نور منتقل کرده و دوباره با آبیاری مهرماه به مکانی با تابش مستقیم خورشید برمی گردانیم. پیازهای زعفران را رو به بالا با فاصله ۳ سانتیمتر از هر طرف بچینید.

البته لازم به ذکر است که رشد این گیاه در مناطقی با آب و هوای معتدل و تابستان‌های خشک و زمستان‌های نسبتا ملایم نیز، امکان پذیر است. مرحله کاشت زعفران اولین گام و موثرترین گام تولید زعفران بوده و باید بسیار جدی گرفته شود. در دوره خواب حقیقی پیاز زعفران هیچ گونه تغییری نکرده و گیاه در خواب کامل است. معمولا هر پیاز زعفران ۱ تا ۳ گل ارغوانی رنگ داشته و هر گل دارای ۶ گلبرگ است. پیاز گیاه زعفران کاملا توپر بوده و شکل کروی دارد و رنگ آن قهوه‌ای است و زیر خاک قرار می‌گیرد. برداشت گل زعفران باید با دست انجام شود و به همین دلیل کارگران بسیاری برای برداشت زعفران مشغول به کار می‌شوند، یکی از دلایل گران بودن این ادویه، برداشت دشوار با دست است که متحمل هزینه‌های بسیاری می‌شود.

کود مصرفی:

مقدار مصرف آن از دیدگاه طب سنتی 7 گرم است که البته برای انسان‌های نسل قدیم است و برای ما با توجه به ضعیف تر بودن از نظر قوای جسمی بایستی کمتر استفاده شود. در طب سنتی از ضماد زعفران برای درمان بیماری نقرس و درمان درد مفاصل استفاده می شود. در طب سنتی زعفران یک محصول مفید در دفع اخلاط فاسده و محلل و کاهنده اخلاط حاصل از بلغم است. مصرف زعفران در سه ماه اول دوران بارداری باعث افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم شده و اثر تحریکی مستقیم روی عضلات صاف رحم دارد و در نتیجه احتمال سقط جنین را به همراه دارد.

تور برداشت زعفران؛ فرصت بکر طلای سرخ برای گردشگری کجارو-دکتر سافران

امیدواریم مطلب آموزشی مصرف کود برای زعفران مورد توجه و پسندتان قرار گرفته و با استفاده از آن بتوانید مدیریت صحیحی روی زراعت خود داشته باشید. در صورتی که در این زمینه سوال، نظر و یا تجربه‎‌ای دارید از بخش نظرات همین صفحه با سایر کشاورزان در میان بگذارید. منظور از آبیاری اول، آبیاری قبل از ظهور گل است که عموما از اوایل تا اواخر مهر ( بسته به منطقه ) انجام می‌شود. در صورتی که قبل از گلدهی دو مرحله آبیاری انجام می‌دهید و یا اصطلاحا زعفران را دوآبه می‌کنید، بسیار بهتر است که کوددهی در آبیاری نزدیک به گلدهی انجام شود. ماه‌چین به منظور تسهیل فرایند مدیریت کودی مزرعه زعفران اقدام به تهیه‌ی پکیج‌های کودی مناسب برای مزرعه زعفران شما کرده است. این پکیج‌ها هر آن‌چیزی که شما احتیاج خواهید داشت را در اختیارتان خواهد گذاشت.

با مطالعه روش هاي ذكر شده و با توجه بر شرايط كلي حاكم به بخش توليد زعفران مانند كوچك بودن اكثر باغات زعفران به واسطه وجود نظام خرده مالكي، عدم دارا بودن بنيه مالي مناسب اكثر توليدكنندگان و …. و همچنين مزايا و معايب هر روش، در حال حاضر امكان كاربرد روش تستينگ (الك و هيتر) بعنوان روش معمول در میان توليدكنندگان وجود دارد. با علف های هرز به روش های مکانیکی ، زراعی ، بیولوژیکی و شیمیایی مبارزه می کنند اما در زراعت زعفران روش مکانیکی به ویژه وجین متداول تر است. روش شیمیایی با توجه به خواب تابستانی زعفران با سموم کم خطر انجام می شود.

زمان کاشت زعفران هر ساله از خرداد‌ ماه شروع می‌شود و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد. باید به این نکته نیز توجه داشت که کشت زعفران باید حتما قبل از شروع باران‌های پاییزه صورت گیرد. البته کشت زعفران نباید تا آخرین فرصت و اواخر مهرماه به تاخیر انداخته شود. کرم پیاز خوار، خسارت جوندگان مانند خرگوش، جوجه تیغی، موش، کنه زعفران، تریپس، پیچیدگی لاله، پوسیدگی بنه، بیماری قارچی، بیماری سیاهک از جمله آفات و بیماری های مهم هستند که گیاه زعفران را آلوده می کنند. بسیاری از افراد که با روش سنتی اقدام به کشت زعفران کرده‌اند بازدهی کم و در حد 4 تا 5 کیلو در هر هکتار دارند و در برخی از موارد سود کمتری نصیبشان می‌شود.

در مورد دفعات گلدهی زعفران هم باید بگوییم که زعفران در سال یک‌بار برداشت می‌شود و به طور کلی یک‌بار گل می‌دهد. با توجه به اهمیت آبیاری در افزایش کمیت وکیفیت محصول باید توجه لازم را در این زمینه به کار بست. زمان آبیاری زعفران به وضعیت آب و هوایی منطقه بستگی دارد و از اوایل مهر تا اواسط آبان متغیر است. روش هیدروپونیک یا آب کشت یکی از روش‌های کاشت گلخانه‌ای زعفران به شمار می‌رود که به معنای کار با آب است. در این روش، ریشه زعفران برخلاف روش سنتی در خاک نگهداری نمی‌شود، بلکه آن را در هوای بسیار مرطوب یا مواد جامد غیرخاکی که حافظ رطوبت هستند نگهداری می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل برای کاشت گلخانه‌ای زعفران، کمبود آب است.

آبیاری زعفران از صفر تا صد-دکتر سافران

ادویه طلایی یا همون زعفران از سه هزار سال پیش برای مصارف دارویی استفاده می شده, علت اینکه عنوان ادویه طلایی رو بهش دادن, خواص بیشمار زعفران برای بدنه که توی این مقاله در موردش صحبت می کنیم. اگه شما به سلامتیتون اهمیت می‌دین و مصرف زعفران براتون مهمه، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که زعفران اصل را مستقیم از خود کشاورز بخرین. ۹- به دلیل داشتن آنتی اکسیدان به عنوان توان بخش قلب و پیشگیری کننده بیماری های قلبی و سرطان نیز مطرح است . ولي اگر مقدار زيادي زعفران در يك روز استفاده كنيد به احتمال زياد مسموم می‌شوید و گيجي به سراغ شما می‌آید، همچنين ممكن است كه از دماغ شما خون بيايد و اسهال شويد. اگر مقدار مصرفي زعفران به بيش از 10 گرم برسد احتمالاً خواهيد مرد. کلاً بايد در مصرف هر چيزي، حدود را رعايت كنيم تا بتوانيم از فوايد آن چيز استفاده كنيم.

همه چیز درباره زعفران، طبع و مضرات و خواص دارویی زعفران در طب سنتی ویرگول-دکتر سافران

شما با خواندن مطلب بالا قدری با شرایط کشت زعفران آشنا شدید اما این کافی نیست و باید برای ادامه کار آموزش بیشتری ببینید. ما برای شما یک دوره‌‌ی آموزشی مسیر کشت زعفران آماده کردیم که شما می‌توانید دوره را به مدت محدود و به صورت کاملا رایگان مشاهده کنید. گوگرد هم خاک را اسیدی‌تر می‌کند و هم باعث از بین رفتن بسیاری از آفات از جمله کنه می‌شود.

 • زیرا پیازها پس از خروج از خاک مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می‌دهند.
 • توجه به آبیاری گیاه زعفران موجب بهبود کیفیت گیاه شده و رشد آن را سریع‌تر می‌کند.
 • به همین دلیل راندمان این نوع کشت گلخانه‌ای زعفران تا ۳۰ برابر بیشتر از کشت سنتی است.
 • به طور متوسط زعفران در مناطقی که تابستان خشک با حداکثر دمای 40 درجه سانتی‌گراد و زمستان متوسط با تجربه چند بار یخ زدگی و دمای حداقل -40 درجه، عملکرد خوبی را به جا می گذارد.
 • آبیاری اول در مهر ماه و پس از کاشت، آبیاری دوم ۴۰ روز پس از آبیاری اول، آبیاری سوم در اواسط اسفند و پس از کود دهی است.

نگهداری از انواع گل و گیاه، علاوه بر تاثیرات روانشناختی مثبتی که برای افراد به همراه دارد، باعث زیبایی فضا و پاک سازی هوا می‌شود…. به علاوه شما یک گروه تعاملی با شرکت کنندگان دیگه دوره آموزشی دارین که میتونین سوالاتتون رو اونجا هم مطرح کنین و از تجربیات افراد دیگه استفاده کنین. دوره های آموزشی مجازی و غیر حضوری آنلاین با مدرک معتبر ملی و بین المللی در سایت آکادمی آموزش های آزاد فارابی با گواهینامه کوتاه مدت و کلاس . در برخی موارد به تشخیص مرکز آموزشی، سوابق کاری و علمی دانشپذیر به عنوان پروژه پایان دوره پذیرفته می شود.

 • باید ریشه ای با آن برخورد کنیم؛ مهندس شریف ثانوی واردات بی رویه، نوسانات ارز، رانت خواری وقاچاق کالا، کمبودنقدینگی، سؤمدیریت ها، فرسایش ماشین آلات و دلال بازی را از مشکلات مهم وپیش روی واحدهای تولیدی عنوان کرد.
 • در هر حالت سطح علمی پروژه، معیار پذیرفته شدن آن توسط استاد مربوطه می باشد.
 • آیا می‌دانستید کشور ایران در جایگاه نخست تولید زعفران در جهان قرار دارد؟ با این حال بیشترین ارزش افزوده این محصول عاید کشورهایی همچون اسپانیا می‌شود.
 • این کتاب مناسب برای دانشجویان رشته های مختلف کشاورزی و علاقه مندان به کاشت این محصول و کسب درآمد از این طریق می باشد.
 • کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به میدون می باشد و هرگونه استفاده غیر مجاز از محتوا، قالب و ظاهر سایت پیگرد قانونی دارد.
 • از زعفران در صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی، صنعت رنگرزی و جنبه های هنری استفاده می شود.

در ارائه محصول زعفران با کیفیت بالا و حداقل آلودگی میکروبی، عوامل مختلفی از قبیل عملیات کاشت، داشت، برداشت و فرآوری موثر هستند. با رعایت نکات بهداشتی و فنی درمراحل حمل و نقل، نگهداری و جداسازی کلاله از خامه، میزان آلودگی میکروبی زعفران با حفظ کیفیت کاهش یافت. هر پیشرفت در تکنولوژی و علم در حوزه کشت زعفران در قالب یک آپدیت دوره در اختیار شرکت کنندگان در دوره ی آموزشی کشت زعفران قرار خواهد گرفت. پس از کود دهی مطابق با آموزش‌هایی که در دوره کشت زعفران دیده اید و با همکاری مشاوران ما کشت زعفران را شروع می کنید. پیاز زعفران بزرگترین سرمایه شما برای کشت زعفران است که باید از جای معتبر و مناسب با آب و هوای شما تهیه شود. میتوانید خرید پیازهای زعفران بدون خاک و بدون آفت خود را از مزارع تولید پیاز زعفران در شهرهای مختلف تهیه کنید.

به بیان دیگر، با توجه به نبود زیر بناهای صادراتی و تکنولوژی بسته بندی، حاصل تلاش زعفران کاران ایران، عمدتاً به جیب دلالان اسپانیایی و اماراتی ریخته می شود. در روش اسپانیایی، زعفران بر روی الکی با شبکه توری ابریشمی و تحت دمای حدود 50 الی 60 درجه سانتی گراد برای مدت 30 الی 60 دقیقه حرارت غیر مستقیم قرار داده می شود. در این روش رنگ بیشتری نسبت به روش سنتی و یا خشک کردن در هوای آزاد ظاهر می شود و احتمال آلودگی قارچی محدود می شود.

زعفران که به گل سلامتی، سلطان ادویه ها و طلای سرخ معروف است ارزشمندترین رستنی ایران و خاستگاه اصلی آن دامنه های الوند می باشد. کشت زعفران در ایران به سال های پیش از میلاد مسیح بر می گردد و در مناطق بسیار کم باران که دارای زمستان سرد و تابستان گرم هستند، گسترش دارد. برگ ها باریک و بلند به رنگ سبز تیره یا چمنی به طول حدود 20 تا 50سانتی متر، به تعداد برگ، گل ها و برگ ها داخل لوله ای غشایی به نام اسپات ( چمچه ) قرار می گیرند که وظیفه حمایت برگ و گل تا خارج شدن از خاک را به عهده دارد. دوره گل دهی مزرعه زعفران معمولاً 15 الی 25 روز می باشد و مقدار گل ها از روز هفتم تا دهم افزایش می یابد. زمان برداشت بسته به شرایط اقلیمی و زمان اولین آبیاری متغیر می باشد و در صبح زود و قبل از طلوع آفتاب و گاهی عصرها عمل جمع آوری گل ها انجام می شود. تحقیقات نشان داده است که بعد از بهمن ماه که پیاز زعفران ریشه های خود را از دست می دهد، مصرف یکبار از کودهای محلول بسیار مفید خواهد بود.

کروسین و کروستین رنگ زعفران و سافرانال عطر آن را موجب می‌شوند. پس از مدت کوتاهى گلها ظاهر مى‏‌شوند و برداشت زعفران صبح‌ها و غروب‌ها به تدریج انجام مى‏‌شود. زعفران خیلى مرغوب فقط قسمت کلاله گل یعنى قسمت انتهایى خامه است که چیده مى‏‌شود، ولى معمولا خود میله خامه را هم اغلب با کلاله مى‌‏چینند و با زعفران مخلوط مى‌‏کنند که زعفران را نامرغوب مى‌‏کند.

یکی از دلایلی که می‌توان برای این تاثیر نام برد، وجود مولکولی به نام کامپرول در زعفران است که اثرات قوی در محافظت از قلب دارد. در آزمایشی که روی ۲۰ نفر انجام شد، مصرف زعفران تاثیر بالایی در بهبود عملکرد بدن همه‌ی بیماران داشت اما بیشترین تاثیرگذاری روی بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی مشاهده شد. علاوه بر این، کروسین موجود در زعفران در طی فرآیند تبدیل شدن به کروستین، سطح کلسترول خون را کاهش داده و گرفتگی رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد. با شیوع بیماری کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک سیستم ایمنی ضعیف می‌تواند بدن را بلافاصله بعد از آلودگی به ویروس‌ها، بخصوص ویروس کرونا، از پای درآورد. این ادویه غنی از کاروتنوئید می‌باشد که اعتقاد بر این است که این ترکیب باعث بهبود ایمنی بدن می‌شود.

پیاز زعفران از نیمه اردیبهشت به بعد پس از زرد شدن و خشکیدن برگ ها به خواب می رود و تا اوایل تیرماه در خواب کامل و حقیقی به سر می برد. گونه های زیادی از زعفران به صورت وحشی در طبیعت وجود دارد که فقط یک گونه از آن به صورت زراعی کشت وکار می شود. زعفران زراعی که شما با آن سرو کار دارید، در طول یک سال دارای یک دوره بیداری و یک دوره خواب می باشد. زعفران، به دلیل داشتن اسانس و رنگدانه، دارای رنگی زیبا، عطری سحرانگیز و طعم مطبوعی است که از این دو خاصیت زعفران در غذاهای ایرانی به عنوان چاشنی مخصوص استفاده می گردد.

مقداری از خاک گاو رو را اگر در دست بفشاریم شکل می‌گیرد اما با ضربه ضعیفی به‌ سهولت از هم می‌پاشد. زیر و رو کردن زمین برای تبدیل علف هرز به مواد هوموسی نیز مؤثر می‌باشد. پس از انجام این عملیات زمین را به حال خود رها می‌کنند تا زمین آیش بماند. در بهار پس از قطع باران‌های بهاری که به‌اصطلاح زمین گاو رو می‌شود، مزرعه را شخم عمیق (25-30 سانتی‌متر) می‌زنند. منظور از گاو رو شدن خاک حالتی است که رطوبت آن به حدی رسیده که به ماشین‌آلات و پای دام و انسان نمی‌چسبد و درعین‌حال در اثر عملیات خاک‌ ورزی به‌ خوبی از هم باز می‌شود.

 • افزایش قدرت تثبیت و موندگاری ریشه در خاک از دیگر مزایای محلول پاشی در زمستان است.
 • در این روش به دلیل اینکه از پیاز درشت و مرغوب استفاده می‌شود و همچنین به خاطر اینکه از آن‌ها در بهترین شرایط محیطی و دمایی نگهداری می‌کنند محصول بازدهی بیشتری نسبت به روش کشت سنتی دارد.
 • زعفران خالص به رنگ نارنجی تیره و طعم آن تلخ و دارای بوی تند و عطر مخصوص و محرکی است که آب دهان را به رنگ طلایی در می آورد.

شخصی سازی هدایای تبلیغاتی میتواند تا ۲۰ برابر تاثیر هدیه را بیشتر کند و به نتیجه دلخواه نزدیک تر کند. در کنار تیم کارشناسان زبرجد مثال های زیادی در این زمینه برای تان داریم که زندگی کسب وکار شما را زیر و رو میکند. در صورت نیاز میتوانید در ساعات اداری به دفتر مرکزی زبرجد واقع در تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، پیچ شمران ، پلاک ۲۳۷ ساختمان حمید واحد ۱۰ مراجعه فرمایید تا از شوروم هدایای تبلیغاتی زبرجد دیدن فرمایید. هدیه تبلیغاتی در کسب وکار شما معجزه میکند و این همان چیزی است که شما را به موفقیت های غیرقابل وصف میرساند.

مدل کیک با تم رنگین کمان

به همین علت زنان باردار در مصرف زعفران باید بسیار احتیاط کنند. بررسی های اخیر نشان می دهد که زعفران دارای خاصیت ضدسرطانی است. در دکتر بانوکا می‌توانید پاسخ هرگونه سوال و دغدغه خود را پیرامون مسائل و بیماری‌های زنان از بهترین متخصصان طب سنتی و نوین بگیرید. برای رزرو نوبت متخصص طب سنتی می‌توانید هرروز از ساعت ‍۱۰ تا ۱۹ تماس بگیرید؛ و یا با پر کردن فرم دریافت مشاوره میتوانید درخواست کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. به منظور استفاده از خواص زعفران دم کرده می‌توان آن را در آب جوش به مدت 10تا15دقیقه دم کرده و استفاده نمود.

تبلیغات در سایت طبایع، مرجع طب سنتی کشور