• Verne همچنین در بازارهای بریتانیا و آلمان در 18 ماه آینده گسترش خواهد یافت.
  • این شرکت یک هاچ بک شیک را برای خدمات خود عرضه خواهد کرد.

سرویس ربات‌اکسی جدید با حمایت مدیر اجرایی بوگاتی ریماک، میت ریماک، در آستانه راه‌اندازی است و به تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌هایی می‌پیوندد که سرمایه‌گذاری هنگفتی در فضای خدمات تاکسی مستقل دارند.

شرکت جدید با نام Verne مدتی است که در حال ساخت است. نام خود را از ژول گابریل ورن، رمان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس فرانسوی از دهه 1800 گرفته است و ایگنازیو مورلو، که قبلاً مدیر خلاق آژانس تبلیغاتی Saatchi و Saatchi بود، رهبری خواهد شد. جزئیات رسمی کمی در مورد این شرکت اعلام شده است و وب سایت آن تا 26 ژوئن راه اندازی نمی شود.

بخوانید: Rimac خدمات Robotoxi را ظرف چند ماه آشکار می کند، ادعاها را گزارش می دهد

طبق گزارش‌های قبلی، کسب‌وکار روباتاکسی ریماک قبلاً به عنوان برنامه Project 3 Mobility شناخته می‌شد و ورودی‌های کیا و هیوندای را دریافت کرده بود. در اوایل سال جاری، ریماک تصویری از خودرویی که برای سرویس روباتاکسی استفاده خواهد کرد به اشتراک گذاشت. به نظر می رسد که شکل یک هاچ بک نسبتا کوچک را به خود بگیرد و همچنین عرضه آن در 26 ژوئن تایید شده است، همان روزی که Verne در یک رویداد ویژه در پردیس Rimac در زاگرب، کرواسی معرفی می شود.

انتظار می رود این سرویس در سال جاری در زاگرب راه اندازی شود و سپس در سه ماهه سوم سال 2025 به بریتانیا گسترش یابد. ریماک همچنین قصد دارد تا پایان سال آینده با Verne وارد بازار آلمان شود. گفته می شود که رباتاکسی آن یک «وسیله نقلیه انقلابی ساخته شده بر روی یک پلت فرم کاملاً جدید طراحی شده بر اساس ایمنی و راحتی» خواهد بود و کاربران می توانند سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو را از طریق یک برنامه اختصاصی گوشی هوشمند کنترل کنند.

میت ریماک در حین صحبت با Tech Crunch در سال 2021 گفت که تغییر بزرگ بعدی در زندگی ما تحرک خواهد بود.

او گفت: «مردم ما را به عنوان شرکت هایپرکار می بینند. ما چیزهای زیادی در زمینه آشپزی داریم و چشم انداز بلندمدتی داریم. من فکر می کنم که تحرک جدید واقعاً یک تغییر در جامعه خواهد بود. همانطور که تلفن ها فقط صنعت تلفن را تغییر ندادند. اپل نه تنها نوکیا را مختل نکرد، بلکه زندگی ما را تغییر داد. من فکر می کنم تغییر بزرگ بعدی که ما خواهیم داشت تحرک است.

  راه اندازی شرکت رباتاکسی Verne با پشتوانه ریماک در کرواسی
تیزر Rimac Robotaxi