نمونه اولیه BMW M5 2025 (G90) | بررسی PH

نمونه اولیه BMW M5 2025 (G90) |  بررسی PH

آنچه شما در اینجا به آن نگاه می کنید، BMW M5 جدید است – تمام 727 اسب بخار قدرت. اما آنچه در مورد آن نوشته می شود M5 در قالب نمونه اولیه است. هنگامی که M4 CS آزمایش شد، آن را به عقب برانداختیم، و قسم خوردیم که در مورد تاثیرات رانندگی تا زمان افشای کامل رازداری کنیم. و این ارزش قابل درک در مورد دیدن یک M5 جدید است، BMW یک دور زدن استودیویی را انجام داد، اما بدون هیچ تصویری همراه. بنابراین می‌توانیم کمی در مورد نحوه رانندگی آن در سالزبرگ رینگ به شما بگوییم، اما چیزی در مورد ظاهر آن چیز زیادی نیست. زیرا در داخل و خارج از روکش پوشیده شده بود. تصاویری که در اینجا می‌بینید اضافه‌شده دوازدهمین ساعت است. پس تصمیم خود را در مورد آنها بسازید.

اگر آخرین M5 را به خاطر بیاورید، رویکرد شنل و خنجر بسیار منطقی است. که قبل از افشای آن به بیرون درز کرد، با یک پاسخ نسبتاً غیر مشتاق. حتی برای واجد شرایط بودن به عنوان یک سوپرسالون ظریف بیش از حد ملایم تلقی می شود. این آخرین چیزی است که BMW این بار می خواهد. اما حتی در نمونه اولیه استتار آن، واضح است که نسل G90 از نظر بصری M5 جذاب‌تر از قبل است – و در نگرش نسبت به مدل‌های M پرفورمنس این نسل مانند i5 M60 یک پله بالاتر است. چرخ‌های بزرگ قوس‌های تنومند را پر می‌کنند، ارتفاع سواری نشان‌دهنده است، و اسپویلرها و شکاف‌کننده‌های آن فقط اشاره درستی به پتانسیل عملکرد زیر آن می‌دهند. BMW به امتدادهای قوس برجسته، پیشبند جلوی مجسمه‌سازی، نشان‌های M5 در پیچ‌خوردگی Hofmeister و نسبت غیرمعمول بالای سطوح رنگ‌شده با رنگ بدنه اشاره می‌کند تا آن را از استاندارد 5 متمایز کند.

رانندگی با هر خودرویی که کمتر از 911 GT3 RS بعد از M4 CS باشد، به طور قابل توجهی شدت کمتری را احساس می کند. مخصوصاً در موردی که بی صدا از پیتلن بیرون می‌چرخد. چیزی که M5 در عوض ارائه می‌کند، عملکردی کاملاً وحشیانه است – فاصله خودروهای سبک‌تر و کم‌قدرت‌تر را با سرعت 170 مایل در ساعت و بیشتر کاهش می‌دهد. ترکیبی از 585 اسب بخار، 4.4 لیتری توئین توربو V8 و موتور الکتریکی 197 اسب بخاری (تامین شده توسط یک باتری 18.6 کیلووات ساعتی) منجر به 727 اسب بخار قدرت و 738 پوند فوت از M هیبریدی می شود که برای مسخره کردن وزن بسیار سنگین 2435 کیلوگرم DIN کافی است. بی‌ام‌و سرعت 3.5 ثانیه تا 62 مایل در ساعت را نشان می‌دهد که در واقع کندتر از خودروی قدیمی V8 است. اما از آنجاست که هیبریدی واقعاً حرکت می‌کند، با کمک آن چیزی که حتی سریع‌تر از خودروی هشت سرعته خودکار تغییر می‌کند. تصور اینکه تایکان توربو GT با چنین سرعتی با چنین سرعتی شتاب می گیرد، دشوار است. M5 جدید حتی در حال حاضر بسیار خوب به نظر می رسد، صدای V8 که به داخل کابین می رسد کمی معتبرتر و تکان دهنده تر از آنچه قبلا بود احساس می شود.

با این حال، ساخت یک خودروی پرفورمنس هیبریدی سریع در یک خط مستقیم آسان است. مشکل مدیریت جرم اضافی در گوشه ها است. برای تجهیز M5 به بهترین شکل ممکن برای این کار، این G90 اولین خودرویی است که سیستم فرمان یکپارچه فعال استاندارد (فرمان چرخ عقب در صحبت BMW) و همچنین M xDrive و تعلیق M تطبیقی ​​را دریافت می کند. شاید تعجب آور باشد که برای یک خودروی 2.5 تنی 700 اسب بخاری که عملکرد آن “به طور کامل در مسیر آزاد شده است”، ترمزهای سرامیکی یک گزینه هستند. تغییرات اضافی از سری 5 به M5 شامل مسیرهای عریض تر، فرمان تنظیم مجدد شده است که “اتصال سفت و سخت به زیرفریم محور جلو” و همچنین سینماتیک و الاستوکینماتیک سفارشی در هر دو محور دارد. سیستم تعلیق به دلیل توانایی آن در تنظیم دمپرها به طور مستقل در هر چرخ قابل توجه است.

نتیجه نهایی فوراً چشمگیر است، M5 در چابکی، پاسخگویی و سرسختی بسیار بیشتر از یک خودروی M60 احساس می کند. مستقیم بودن اکسل عقب فرمان (حداکثر 1.5 درجه) توسط یک محور جلوی چسبنده پشتیبانی می شود – که خود توسط میشلین Pilot Sport 5s سفارشی 285 قسمتی کمک می کند – بنابراین خودرو از همان پیچ اول احساس منسجم و هماهنگ می کند. همانطور که در حال حاضر به سنت خودروهای M تبدیل شده است (و خیلی وقت‌ها پیش اینطور نبود)، M5 احساس می‌کند بسیار خوب است. باز هم محدود به چهار دور در دو حالت از پیش تعیین شده M، هر دو Sport و Sport Plus برای سیستم تعلیق کنترل عالی را بر حاشیه های بزرگ ارائه می دهند. برداشت مدار شاید اعتبار محدودی برای جاده ارائه دهد، اما توانایی M5 روی چرخ‌های استاندارد 20/21 اینچی و ترمزهای سرامیکی برای مقابله با عیوب بدون شک تحت تأثیر قرار گرفته است. دوباره همانطور که اکنون برای خودروهای M آشنا شده است، روتورهای اختیاری اعتماد خوبی در توقف های بزرگ ارائه می دهند. این همه احساس توانایی فوق العاده ای داشت.

با این حال، احساس M5 در آن وجود دارد. حتی با وجود افزایش قابل توجه وزن کربوهیدرات و حتی فناوری بیشتر که به گوشه بزرگ BMW کمک می‌کند، همچنان این تصور را ایجاد می‌کند که اساساً یک خودروی موتور جلو و محرک عقب کاملاً مرتب (و کاملاً سرگرم‌کننده) است. سیستم چهارچرخ محرک xDrive همیشه کار بسیار خوبی در مداخله یکپارچه تنها در صورت لزوم انجام داده است، و این در اینجا نیز صادق است، چرخش و تعادل خراب نشده است – و فقط در مواقع ضروری کمک می کند. احتمالاً یک لاستیک عقب نسبتاً متوسط ​​(برای قدرت) 295 بخش کمک می کند. این در حالی است که هر کمک رانندگی نیز روشن است، ورودی‌ها اکنون با محدودیت لغزش نزدیک چرخ محرک به‌علاوه مزیت اضافی «شبکه‌سازی همه سیستم‌های کنترل در تنظیمات مدیریت دینامیک عرضی یکپارچه» هدایت می‌شوند. در واقعیت، این به معنای مداخله بسیار دقیق و حداقلی است که به نظر می رسد هرگز جریان یا ریتم را مختل نمی کند – برای کسانی که خود را به طور منظم در خودرویی مانند این در مسیر می یابند.

با این حال، و شاید قابل درک باشد، یک منطقه راحتی وجود دارد که M5 دوست دارد در آن کار کند. جایی که M4 CS هرچه بیشتر تحت فشار قرار می گرفت، احساس بهتر و بهتری داشت، سالن به سادگی چندان خوشحال نیست. مطمئناً این مقایسه ایده‌آل نیست، اگرچه این مقایسه ای است که ما داریم. خیلی سریع یک گوشه را وارد کنید (همانطور که به راحتی انجام می شود) و فشار به طور منطقی تلفظ می شود. یک بالابر ماشین را به طرز اجباری در خود جا می دهد، اما بعد از این همه قسمت جلویی هدایت لیزری از BMW M اخیراً کمی تعجب آور است. به طور مشابه، احساس اینرسی هنگام برخورد با تغییرات جهت واقعا متعهد قابل توجه است. خبرنگار دیگری گزارش داد که ترمز کاملاً محو شده است. M5 یک ماشین بزرگ و سنگین است که اساساً گاهی اوقات آن را احساس می کند. حتی نابغه‌های BMW M نیز نمی‌توانند آن را به طور کامل پنهان کنند، هرچند که تا حدی قدرتمند باشد. اگر چیزی مانند تایر Cup 2 به لیست گزینه ها (یا خودروهای آزمایشی آینده) راه پیدا کند، تعجب نکنید.

آیا این مهم است؟ آیا مردم M5s را در روزهای مسیر می گیرند؟ این واقعیت که آن را با چیزی مانند M4 CS برای چند دور نگه می دارد، احتمالا بیش از اندازه کافی است. این که به نظر نمی رسد استقامتی برای دوره های بزرگ داشته باشد، تقریباً بی ربط به نظر می رسد. به جای مرسدس AMG E53 که به ناچار با آن مقایسه می شود، M5 با هزینه های پایین (در صورت استفاده از درایو الکتریکی مکرر)، محیط رانندگی مجلل (پس از خاموش شدن روکش) و وسیع جذاب خواهد بود. ، ماشین لوکس حس مقیاس (به زودی با گزینه املاک کامل برای حداکثر امتیاز سبک زندگی).

با داشتن شانس رانندگی هر دو در حال حاضر، قرار دادن آنها در برابر یکدیگر جالب است، M5 از نظر قدرت و گشتاور بسیار جلوتر است، اما AMG برد الکتریکی بیشتری را ارائه می دهد: BMW می گوید 42-43 مایل آن در WLTP با هیچ رقیبی قابل مقایسه نیست. اگرچه مرسدس می تواند تقریباً 60 ادعا کند. علاوه بر این، می تواند شارژ سریع DC تا 60 کیلووات را ارائه دهد، در حالی که M5 تنها با 7.4 کیلووات عرضه می شود که برای خودروهای تولید شده از نوامبر به 11 کیلووات افزایش می یابد. سیستم چهار چرخ محرک E53 کاملاً متغیر است. در صورت لزوم، M5 می‌تواند در حالت تمام عقب حرکت کند. هر دو در محیط‌های ناآشنا بدون اینکه هنوز کاملاً متقاعدکننده باشند، امیدوارکننده بوده‌اند. فرار از این تصور که هر دو M5 و E53 برای حمل صدها کیلوگرم بیشتر از قبل متحمل شده‌اند، بدون اینکه توانایی‌های اخروی یک خودروی الکتریکی با وزن زیادی روی زمین را به دست آوریم، سخت است.

در حال حاضر، مابقی بسته M5 وجود دارد که باید در نظر بگیرید – خریداران از چیزی کوتاه نخواهند آمد. حالت‌های درایو اکنون شامل پیکربندی M Hybrid، ارائه eControl برای حفظ شارژ، Electric، Hybrid برای مخلوط کردن منابع انرژی، Dynamic برای “عملکرد ثابت در حین رانندگی در مسیر” و سپس Dynamic Plus برای قدرت کامل سیستم در یک انفجار کوتاه است. این علاوه بر تعویض شاسی، فرمان، ترمز، چهار چرخ محرک و گیربکس است. کنترل راه اندازی و M Laptimer (برای یک بار استفاده) نیز وجود دارد. «کابین خودروی اسپرت پیشرو» با چرم مرینو، نمای تقویت‌شده برای ناوبری، نمایشگر هدآپ با اطلاعات خاص M، سقف پانوراما، روشنایی محیط، صدای Bowers & Wilkins و یک صفحه مسطح، از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرخ M چرمی زیر تمام استاندارد. گزینه‌ها عبارتند از آلکانترا، یدک‌کش، و قطعات پرفورمنس BMW M.

هزینه‌های بیشتری نیز برای موارد اضافی وجود خواهد داشت – یا حداقل بیشتر از حد انتظار – زیرا قیمت M5 جدید 110500 پوند RRP (بدون احتساب هزینه‌های داخل جاده) است. بدیهی است که یک تکه تغییر، اگرچه ما با M5های 120000 پوندی در نسل قبلی بسیار آشنا شده بودیم – انتظار برای دوران هیبریدی جهش در عملکرد و قیمت بود. این نه تنها مرسدس فوق‌الذکر را وارد بحث می‌کند (از 90 هزار پوند، اما مطمئناً پس از خروج از نمایشگاه به 100،000 پوند نزدیک‌تر می‌شود) بلکه i5 M60 تمام برقی 601 اسب بخاری را نیز وارد بحث می‌کند که از 97745 پوند در جاده‌ها قیمت دارد. و، 130 کیلوگرم سبک تر، به اندازه کافی جالب است. سفارشات برای M5 هیبریدی در حال حاضر پذیرفته می شود، با اولین عرضه عمومی کامل برای جشنواره سرعت. تولید در دینگولفینگ ماه آینده آغاز خواهد شد و اولین تحویل در بریتانیا در نوامبر خواهد بود. زمانی است که ما هم قرار است تورینگ را ببینیم…

مشخصات | BMW M5 (G90)

موتور: 4395 سی سی، دو توربو V8، باتری 18.6 کیلووات ساعتی و موتور سنکرون با هیجان دائمی
انتقال: 8 سرعته خودکار (موتور الکتریکی تعبیه شده)، تمام چرخ متحرک
قدرت (hp): 727 (خروجی سیستم؛ موتور 585@5600-6500rpm موتور 197@6000rpm)
گشتاور (پوند فوت): 738 (خروجی سیستم؛ موتور 553@1800-5400 دور در دقیقه، گشتاور موثر موتور ناشی از پیش دنده 332)
0-62 مایل در ساعت: 3.5 ثانیه
حداکثر سرعت: 155 مایل در ساعت (189 مایل در ساعت با M Driver’s Pack امکان پذیر است
وزن: 2435 کیلوگرم (DIN)
MPG: 27.4-27.7
CO2: 37-39 گرم در کیلومتر (42-43 مایل WLTP دویدن الکتریکی)
قیمت: 110500 پوند (RRP، بدون احتساب هزینه های داخل جاده)

منبع: https://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=48678

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با