نیسان 350Z | Spotted – PistonHeads UK

نیسان 350Z |  Spotted - PistonHeads UK

شاید هیچ چیز باعث نمی شود که اواسط دهه 1900 طولانی تر از در دسترس بودن کوپه های موجود در آن زمان باشد. جایی که اکنون باید بپذیریم که دو درب اسپرت در واقع یادگاری از روزهای قدیم است (به رغم فورد موستانگ و بی ام و سری 2)، در آن زمان گزینه های زیادی وجود داشت. روزی روزگاری آلفارومئو هم GT می فروخت و هم بررا. اولین ب ام و Z4 به عنوان یک هات میله بسیار سرگرم کننده ارائه شد، آئودی TT دوم بهتر از آن چیزی بود که احتمالاً به آن تعلق می گیرد، واکسهال مونارو برای گزینه ای عضلانی تر وجود داشت و مزدا RX-8 را نیز فراموش نکنید. ، برای کسانی که خانواده دارند (و کمک هزینه سوخت بسیار سخاوتمندانه).

نیسان 350Z یک رقیب دیگر در یک بخش بسیار شلوغ بود و در تست های گروهی که با آن روبرو شد هرگز از رقابت دور نبود. تا زمان ورود 350 به مدت یک دهه، خودروی زد در بریتانیا وجود نداشته است، و یادآوری میراث 240 – موتور شش سیلندر بزرگ و تنفس طبیعی، گیربکس دستی، محرک عقب – مطمئناً به این موضوع کمک کرده است. موفقیت اولیه ظاهر خوب آن نیز نقش مهمی ایفا کرده است. و اگر تیزترین خودروی اسپورت دنیا برای رانندگی نباشد، رویکرد ماشین عضلانی با اخلاق آن طرفداران بیشتری را به خود جلب کرد. همگی برای پول نه چندان زیاد، با قیمت حدود 25 هزار پوند.

350 در طول 12 سال فروش خود از محبوبیت خوبی برخوردار شد و 370Z که جایگزین آن شد، علیرغم اشتراک فراوان، هرگز به همان شکل تخیل را به خود جلب نکرد. البته تا حدودی این زمان خواهد بود: یک خودروی اسپورت 25 مایل در هر کیلوگرم در سال 2003 بسیار منطقی تر از سال 2009 بود. با فروش بسیار کمی در آن زمان و بدون مدل های خاص، 350 در طول زمان واقعاً ارزان شد – بسیاری از آنها چنین بودند. رانده شده، ردیابی شده یا به صورت کپی های Fast & Furious ساخته شده است. تلاش برای یافتن یک کوپه خوب پس از گذشت بیش از 20 سال از عرضه، آنقدرها هم که انتظار می رود آسان نیست.

پس یک معمای جالب، زیرا می توان گفت که جذابیت آن روز به روز بیشتر می شود. Zed هنوز هم عالی به نظر می‌رسد، و سادگی یک V6 بزرگ که یک ماشین اسپرت RWD را تامین می‌کند، مطمئناً هنگام نگاه کردن به یک کلاسیک مدرن، نسبت به القایی اجباری و چهار چرخ محرک ارجحیت دارد. حتی در اواسط دهه 1000 همیشه یک مکتب کاملاً قدیمی بود، بنابراین اکنون یک بازگشت مناسب خواهد بود. امیدوارم که بسیار جذاب باشد.

این 350Z یک نمونه جذاب به عنوان یک نمونه مناسب در کلاس کلکتور است. مالک فعلی نیسان را در سال 2020 خریداری کرد، نگهبان قبلی آن را به مدت 9 سال در خشک نگهداری کرده بود. در آن زمان به آرامی با مایعات تازه، تسمه و اگزوز دوباره راه اندازی شد. از آن زمان تا کنون فقط 1500 مایل را طی کرده است، اگر در جاده نباشد، هنوز در انبار مناسب است. اکنون که کمی بیش از 60000 مایل را نشان می دهد، یکی از زیباترین Zeds است که در این مدت دیده ایم. جایی که اکنون انتظار دارید که بدنه‌ای کمتر از ایده‌آل و فضای داخلی پایین‌تر از حد را ببینید، این به درستی هوشمند است.

برخی ممکن است یک Zed بدون هیچ گونه افزونه ای را برای حداکثر قابلیت جمع آوری بخواهند، اما به نظر می رسد که غر زدن با قطعات اصلی NISMO که از زمان جدید وجود داشته اند، سخت باشد. مخصوصاً وقتی اینقدر خوب به نظر می رسند. گفته می‌شود که تاریخچه‌ی زیادی از نمایندگی‌های اصلی، به‌علاوه یک تازه‌سازی مایع در 300 مایل پیش وجود دارد. احتمالاً نه 350 که باید مهارت های دریفت خود را با آن تقویت کنید، بلکه یکی با سال ها سرگرمی بیشتر در مخزن باقی مانده است. با توجه به قیمت برخی از آثار کلاسیک ژاپنی، شاید 15 هزار پوند نیز دیوانه کننده نباشد. و تا 20 سال دیگر همچنان خوب به نظر می رسد.

مشخصات | نیسان 350Z

موتور: 3498 سی سی، V6
انتقال: 6 سرعته دستی، دیفرانسیل عقب
قدرت (hp): 280@6200 دور در دقیقه
گشتاور (پوند فوت): 268@4800 دور در دقیقه
MPG: 24.8
CO2: 273 گرم در کیلومتر
اولین ثبت نام: 2004
مسافت پیموده شده ثبت شده: 61716
قیمت جدید: ج 25 هزار پوند
مال شما برای: 14995 پوند

منبع: https://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=48695

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با