10 دکوراسیون ویلای ایرانی که شما را میخکوب می کند!

دکوراسیون خانه عروس همیشه به دلیل نو بودن همه وسایل و همچنین جدید بودن زندگی حس و حال دیگری دارد و می تواند افراد مهمان را مجذوب خود کند. در این بخش قصد داریم ۳۰ نمونه استفاده از چوب طبیعی، مشتقات و مصنوعات این متریال نظیر دیوارکوب چوبی را مورد بررسی قرار دهیم. این مجموعه برای کاربری های مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی، تفریحی، اقامتی، درمانی و … در همه ی تصاویر، چوب به عنوان متریال دیوار در طراحی داخلی محیط مسکونی، تجاری، فروشگاهی و … خاصیت اصلی سبک مینیمال در طراحی داخلی، ایجاد خانه ای است که فرد نسبت به آن احساس تعلق و وابستگی کرده و از بودن در آن لذت ببرد. دکوراسیون داخلی کلاسیک از انواع دکوراسیون های شیک و لوکس است و این سبک طراحی داخلی ویژگی های منحصر به فرد و خاص خودش را دارد و امروزه این سبک دکوراسیون توجه اغلب افراد و طراحان دکوراسیون داخلی را به سمت خود جلب کرده است. در صورتی که توجه نمایید در مجموع این خانه یک دکوراسیون و چیدمان خلوت دارد در صورتی که هیچ شی نیز کم ندارد .

در کل چون تک تک وسایل خانه را با دقت انتخاب کردیم همه آنها را دوست دارم. نیم نگاهی به اتاق پذیرایی می اندازیم که کل رنگهای اساسی این خانه را با یک ست مبلمان آسانی در خویش جای داده هست . یکی از اختلاف های عمده این دو متد این است که مدرن دارای قدمت بیشتری است و ضوابط معینی برای چیدمان آن وجود دارد و منعطف پذیری متد امروزی در قیاس با مدرن بیشتر بوده و سلایق و علایق مردم در آن جای گرفته است. این سبک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر زنانه به حساب میآید.

در این قسمت از دکوراسیون جهان مد نمناک گوشه کنار خانه ای دوطبقه سه خوابه را برایتان با ابراز موارد اصولی به نشان دادن خواهیم گذاشت. فضای خانه خیلی بزرگ نیست، اما در عوض سقف بلندی داشته که مالک هم آنرا به دوطبقه تبدیل کرده است. توصیه ام به مخاطبان این است که برای طراحی داخلی و بازسازی منزل لزوما نیازی به هزینه های هنگفت نیست و با کمک یک طراح و معمار و تلفیق آن با ذوق و سلیقه خودتان به راحتی می توان یک فضای جدید، زیبا و آرامش بخش ایجاد کرد و در آن از زندگی لذت برد. در حقیقت زمانی اعضای خانواده برای خرج غذا در آشپزخانه می باشند با این شرایط می توانند به آسانی از تلویزیون داخل نشینمن استفاده کنند. امروزه شرایط اقتصادی و سبک زندگی ها به گونه ای شده است که اغلب افراد مجبور هستند در خانه های آپارتمانی کوچک زندگی کنند توجه داشته باشید که اگر طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و آپارتمانی بدرستی انجام نشود خانه شما به محیطی بی نظم و دلگیر تبدیل میشود بنابراین بهتر است قبل از هر چیز با اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آشنا شوید .

یکی دیگر از نکات معماری توجه به دکوراسیون و معماری داخلی اتاق غذاخوری است. موقعیت قرار گیری اتاق خواب مهمان در پلان معماری به صورتی است که با ورودی و آشپزخانه در ارتباط باشد. من عاشق معماری سنتی هستم، المان های آن را تا حدودی می شناسم و با سبک معماری آن آشنا هستم. در خانههای کوچک، کمبود جا معمولا شما را در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه گیج و سردرگم میکند. آیا ربات ها در آینده جای معماران را خواهند گرفت؟ طراحی نورپردازی یکی دیگر از مهم ترین عواملی است که می تواند در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است در همه قسمت های مختلف منزل تان نورپردازی مدرن و کاربردی را داشته باشید. در این مطلب از تور خانه گردی به شهر کرج رفته و منزل سه خوابه ستاره و سیاوش را مورد بررسی قرار داده ایم. زمانی شمار فرزندان و اعضای خانواده اکثر هست به طبع احتیاج به اتاق خواب و سرویس بهداشتی نیز اکثر خواهد بود پس خانه شما به طبع پراز ازدحام های اسباب و اثاثیه و چیدمان خواهد بود لکن می تواند این چنین نباشد فقط با پاره ای از تغییرات و دوری از سنگینی در تولید و تکمیل فضای داخلی.

تمام اسباب و اساسیه قرار گرفته در این خانه ساده و بدون تزیینات پیچیده هستند. در دکوراسیون چوبی منازل, ممکن است از رنگ های روشن چوبی استفاده شود. در فضای آشپزخانه میز ناهار خوری با رنگ سیاه قرار داده شده است که ترکیب رنگ سفید و سیاه در آشپزخانه باعث تکمیل شدن زیبایی دکوراسیون داخلی این آشپزخانه کوچک شده است. در واقع این گیاهان منظره و ویوی پذیرایی رو به حیاط هستند. مساحت اتاق خواب به قدری کوچک است که سرویس خواب با زور و تمنا در آن چیدمان شده است و ساکنین به ناچار تلویزیون را بالای تخت نصب کرده اند. بین اتاق خواب مستر و حمام و دستشویی، یک راهروی باریک قرار گرفته که این راهرو نقش اتاق پرو و ذخیره سازی لباس و پوشاک را نیز دارد. که در ادامه با این سبک ساختاری آشنا میشنویم. که که در بالا به آن اشاره شد زیاده روی در یک چیز نیست دکوراسیون داخلی در آپارتمان. در دیزاین این آپارتمان نیز مانند مدل قبلی توجه بسیار ویژه ای به کفپوش خانه شده است.

با استفاده از چوب میتوان انواع کمدها و درب ها و پنجره ها را ساخت . مکانهایی را انتخاب میکنم که تنوع بیشتر و قدرت انتخاب بیشتری برایم داشته باشند. هرچه فضای خانه شما خلوتتر و سبکتر باشد، آرامش روحی و ذهنی بیشتر و عمیقتری را تجربه خواهید کرد. برای ما مهم بود که همه وسایل با هم هماهنگی داشته باشند و سر حوصله آنها را خریدیم. چون هم جهیزیه کامل خریدیم و هم خانه به طور کامل بازسازی شده، مبلغی حدود 200 تا 220 میلیون تومان هزینه داشته است. زمانی که ما تصمیم گرفتیم زندگی مشترکمان را شروع کنیم، این خانه را خریدیم و چون اولین خانه مان بود برای انتخاب وسایل ذوق زیادی داشتیم و با دقت انتخابشان کردیم.

حتی در صورت نیاز می توانید برای تعداد بیشتر از یک ماشین نیز پارکینگ طراحی طراحی داخلی مجتمع مسکونی کنید. این کمدهای کوچک و با تعداد زیاد، باعث می شود وسایل بیشتر و بهتری بتوانید در این کمدها جای دهید و ضمنا اگر نیاز به جابجایی داشتید، به راحتی بتوانید این کمدها را همراه ببرید… درواقع ارتفاع بیشتر در دکوراسیون منزل دوبلکس به معنای نور بیشتر، فضای باز بیشتر و درنتیجه فراخ تر بودن منزل است. در هر نمایی، هر بنایی یا جامع تر بگوییم هر تصویری پیامی نهفته است. و در نهایت در حمام و دستشویی خانه هم بازهم روشی متفاوت برای تزیین در نظر گرفته شده، رنگ دیوارها در اینجا گرم تر است اما برعکس لوازمی مانند دوش حمام، قفسه و روشویی سفید انتخاب شده اند. برای این که در آسمان پر ستاره طراحی داخلی پر نور تر از سایرین بدرخشید باید بی وقفه بیاموزید و اجرا کنید. این متریال در بین اقشار مردم به عنوان یک متریال محبوب شناخته می شود و حس زندگی برخواسته از آن باعص شده است تا نظر عامه ی مردم نسبت به این متریال مثبت باشد. ما سعی داشتیم رنگ پرده و کوسن ها با تابلو نقاشی هایمان هماهنگ باشند و در کل همه وسایل از نظر سبک و رنگ با هم هماهنگی کامل داشته باشند.

در کنار همه احساسات مثبت برای این خانه، سبک دکوراسیون زیبا و انتخاب طراحی داخلی متفاوت هم می تواند این جذابیت را افزایش دهد. از آنجایی که بنای ساختمان مورد بازسازی قرار گرفته، این دالان به همان شکل اولیه خود دوباره بکار گرفته شدهاند. برای مشاهده تمامی دیتیل ها و جزئیات اجرایی اینجا کلیک کنید.نقشه ای که مشاهده می کنید دارای دسترسی شمال و سازه بتنی است. در دکوراسیون زیباترین خانه های جهان از وسایل لوکس و مدرن استفاده می شود و بی شک زیباترین خانه ها در سراسر دنیا متعلق به افراد سر شناس و ثروتمند است. گزینش کاناپه آسان به دو مقصود نشینمن و خواب به زمان تماشای تلویزیون با در نظر گرفتن فاکتور آرامش و آسانی از سمت گرافیست تعبیه شده هست. شاید بهتر باشد بگوییم طراحی داخلی منزل در واقع هنر انتخاب چیدمان وسایل با هدف بهترین استفاده از فضای موجود و گرفتن بیشترین بازدهی در عین زیبایی باشد. استفاده خلاقانه از چوب : نیازی نیست تا همه وسایل و فضا را چوبی انتخاب کنیم ، بلکه انتخابی خلاقانه و استفاده از وسایلی چوبی در دکور خانه ، برای مثال استفاده از باکس ها و شلف هایی بر یک دیوار و ست کردن چوب های میز و دکوری جات روی میز اعم از گلدان و یا یک سینی چوبی می تواند یک همخوانی زیبا و چشم نواز در خانه به وجود آورد .

در طراحی خانه گلستانه معماران پروژه نقل کرده اند که: همیشه دلمان میخواست فضایی برای خودمان بسازیم تا بتوانیم آخر هفته هایمان را به دور از مشغلههای کاری و فکری در آن سپری کنیم و یا بعد از تحویل هر پروژه، قدری در آن بیاساییم.جایی برای بازسازی افکارمان، قوایمان و مکانی برای عاشقی کردن و با هم زیستن. زیرا امکان ساخت ویلاهای مدرن در شهر وجود دارد و طراحی نمای خارجی این ویلاها با بافت شهری هماهنگی دارد. در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی از هارمونی روشن در کنار بافت روشن چوب استفاده شده است. خانه ما قبل از بازسازی یک آرک بزرگ در آشپزخانه داشت که نور خانه را محدود و فضا را دلگیر کرده بود و زمان بازسازی مجبور شدیم آن آرک را کاملا خراب کنیم. در امتداد تولید ها رنگ مشکی نیز گاهی افزوده شده هست تا به نظر گرافیست زرق و برق فعالیت را اکثر کند. در تمام محیط رنگ سفید دیوارها و سقف غالب است اما حضور عناصر گرم چوبی و همینطور رنگ بژ و خامه ای مبلمان فضا را تا حد زیادی متعادل و گرم نشان می دهد. سنگ برای متعادل کردن فضای داخلی به سبک دکوراسیون روستیک، استفاده میشود. چوب راش یکی از چوب های پرکاربرد در طراحی دکوراسیون خانه است که از آن برای ساخت درب ، پنجره ، میز و صندلی و برای تهیه مبل و روکش از آن استفاده می شود .

البته این چیدمان تنها به یک جا به جایی ساده و آسان ختم نمی شود، بلکه باید سایر موارد مربوط به چیدمان مانند برقراری تعادل و هماهنگی در منزل نیز مورد توجه قرار گیرد. این موضوع بهخصوص هنگامی اهمیت مییابد که مثلاً پس از ازدواج یا نقلمکان به یکخانهی بزرگتر به دنبال تلفیق سبکهای طراحی داخلی باشید. بله، برای من نور مناسب به خصوص وجود پنجره آفتابگیر بسیار اهمیت داشت. اما در خانه ما ایرانیان روشنایی نقش بسیار زیادی دارد و همه ما علاقه داریم حتی در روز نیز لامپ روشن کنیم. از طریق همین راهرو وارد فضای اتاق خواب ها می شویم که یک اتاق خواب برای والدین، یکی برای فرزند خردسال و دیگری برای مهمانان در نظر گرفته شده است.