Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2024 | بررسی انگلستان

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2024 |  بررسی انگلستان

اگر این آلفارومئو جولیا آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که – با تمام نیت و مقاصد، این خودروی 100 Anniversario است که سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت و از ذرات طلای آن جدا شده بود. با توجه به تعهد آلفا به خط تولید تمام الکتریکی تا سال 2027، احتمالاً این خودرو Quadrifoglio 2024 است که تا پایان عمر خود خواهد دید.

احتمالاً این آلفا نیز آشنا به نظر می رسد زیرا ویژگی ویژه صدمین سالگرد (و بازخوانی گسترده تر) از نظر زیبایی تغییر چندانی نکرده است. دو دسته از سه چراغ وجود دارد که به یک علامت تجاری بازگشته اند (اما آنطور که ادعا می شود شبیه SZ نیستند)، خوشه های عقب کمی متفاوت هستند و خوب، واقعاً هیچ چیز دیگری وجود ندارد. شاید قسمت جلویی کمی جذاب‌تر باشد، اما جولیا یک سالن زیبا باقی می‌ماند – در هر ترکیب احتمالی چرخ و رنگ. به‌طور اطمینان‌بخشی آشنا، که وقتی تمام دنیا می‌تواند وارونه و از درون به نظر برسد، برای چیزی مهم است. بسیاری (شاید به طور موجه بگویید) هنوز از یک C63 چهار سیلندر یا ظاهر M3 فراتر نمی روند، بنابراین نورهای اندکی متفاوت برای زیباترین سوپرسالون موجود در خارج قابل قبول به نظر می رسند.

همان داخل؛ آلفا بیش از هر زمان دیگری فاقد چشم‌انداز خیره‌کننده BMW یا داخل AMG است (و هیچ چیز دیگری نمی‌تواند برای کمک به آن انجام دهد)، با صفحه‌نمایش مرکزی کوچک و کم‌نور و برخی کمتر از مواد ستاره‌ای. اما میدونی چیه؟ این به طور منطقی طراحی شده است، نیازی نیست که یک کودک 12 ساله به شما بگوید که همه چیز چگونه کار می کند، موقعیت رانندگی عالی است و در هر فرصتی بی وقفه نمی نشیند – علی رغم تعبیه یک بسته کمک راننده. حفظ آنچه که خوب است و مردم را تحمل می کند، بدون شک به کمانچه زدن به خاطر کمانچه ارجح است. با توجه به زمان فروش و پیشرفت های انجام شده در جاهای دیگر، کابین آلفا اکنون کمی قدیمی به نظر می رسد – شما می توانید بگویید “کلاسیک” برای مهربانی – اما با توجه به اینکه پیشرفت در جاهای دیگر خود را نشان داده است، می توان آن را مثبت نامید. بسیار به عنوان یک اشکال با تلفن شما جفت می‌شود، حالت‌های درایو به راحتی قابل دسترسی هستند، تهویه مطبوع چالش‌برانگیز نیست و پدل‌ها همچنان با شکوه هستند – چه چیز دیگری نیاز دارید؟

احساس مدرسه قدیمی به تغییرات زیر نیز گسترش می یابد. طبق اکثر به روز رسانی ها، تغییراتی در فرمان و سیستم تعلیق وجود دارد، اما دیفرانسیل نیز تغییر کرده است. دیفرانسیل الکترونیکی گهگاهی ناسازگار از بین رفته و با یک ال اس دی مکانیکی جایگزین شده است. همانطور که BMW تایید کرده است که دیگر M4 های عقب رانده را در بریتانیا نمی فروشد و یک C63 باعث می شود Eurofighter Typhoon کمی ابتدایی به نظر برسد، آلفا نیز تفاوت قفل سنتی را در پشت نماد RWD خود قرار داده است. متقاعد شدن قبل از رفتن به هر جایی کار سختی نیست. تمرکز توسعه به ناچار اکنون باید روی EV Quadrifoglios باشد، و اگر این بدان معناست که استیدر قدیمی می‌تواند چند سال دیگر در برابر بسیاری از مزخرفات پرواز کند، عالی به نظر می‌رسد.

مخصوصاً وقتی به این خوبی رانندگی می کند. ابتدا یک اعتراف: اگر یک جولیا کوادریفوگلیو قدیمی را برای مدت طولانی رانندگی نکرده باشید و حتی برای مدت طولانی تری در حالت عصبانیت نباشید، سخت است که در مورد پیشرفت های انجام شده واقعاً قاطع باشید. با این حال، مطمئناً احساس بهتری دارد و به عنوان نشانی از اینکه ماشین‌های موتور جلو و عقب با دیفرانسیل لغزش محدود چقدر سرگرم‌کننده هستند، نمی‌توان نمونه‌های بهتری در فروش باقی نماند.

اعتماد به نفس کلید است، مانند بسیاری از بزرگان. در جایی که خودروی قدیمی با چرخاندن چرخ‌های عقب کمی بلاتکلیف بود، اکنون می‌توانید به ارتباط بین پای راست خود و رفتار چرخ‌های محرک ایمان کامل داشته باشید. بدون اینکه بخواهیم بیش از حد یک قهرمان سکاندار به نظر برسی، وقتی این سطح از اعتماد وجود دارد، نیازی به کنترل کشش ده مرحله ای نیست. در چند دور از پیست کوچک Bicester Heritage، استفاده از تفاوت لغزش محدود جدید برای صاف کردن ماهرانه ماشین تحت قدرت و یا افراط در چیزهای خفن تر بسیار ساده است. رابطه بین شما و سخت‌افزار شفاف‌تر از همیشه است، بنابراین سخت است که با آن کنار بیایید. یک قسمت جلویی که همیشه فوق‌العاده بود، اکنون با یک اکسل عقب که 100 درصد مواقع کمک می‌کند، مطابقت دارد، که خبر فوق‌العاده‌ای است.

این مزایا در جاده ها نیز دارد، حتی اگر در اطراف میلتون کینز شلوغ باشند. جولیا هر بار با قاطعیت، دقیق و قابل اعتماد از هر پیچ (یا دوربرگردان) خارج می شود. بدیهی است که لاستیک‌ها در چنین شرایطی تحت فشار قرار نخواهند گرفت، اما احساس تعادل قابل ستایش خودرو – به‌علاوه همه چیزهای خوب در مورد دیفرانسیل عقب – یک لذت واقعی است. البته نسخه قبلی آن نیز این کار را انجام داد، اما پاسخ قابل پیش‌بینی تفاوت اکنون حس بسیار بهبود یافته‌ای از سازگاری را تضمین می‌کند.

سواری نیز بهبود یافته است. باز هم گفتن با قطعیت مطلق سخت است، اگرچه این جولیا احساس نمی‌کرد هیچ یک از انعطاف‌پذیری مدل قدیمی را از دست داده است – با توجه به اینکه خودروهایی مانند M3 چقدر سرسخت هستند – یک موهبت واقعی – در حالی که نسبت به برجستگی‌ها و دست اندازها احساس اطمینان بیشتری می‌کرد. در جایی که ممکن است برای اطمینان از کنترل قبلی، محکم ترین تنظیم را انتخاب کرده باشید، حالت Race و دمپر وسط راه واقعاً برای راحتی و دقت کار می کنند. هیچ سستی وجود ندارد، اگرچه شناور نیز وجود ندارد. حالت رانندگی طبیعی برای سفرهای دریایی ایده‌آل است و Dynamic برای زمانی که میدان دیگری خود را نشان می‌دهد وجود دارد. کمانچه کوچک گرانبهایی ممکن یا مطلوب وجود دارد، زیرا همه اینها برای شروع بسیار هوشمندانه به نظر می رسد. Quadrifoglio همیشه یک سوپرسالون سبک، چابک و پرارزش بود – و اکنون رانندگی با آن لذت بخش تر از همیشه است.

این را به یک پیشرانه پر از انرژی و اشتیاق در هر دور موتوری اضافه کنید، و بسیار آسان است که دوباره در تهاجمی افسون قرار بگیرید. همانطور که از ضرایب دنده کوتاه خود می گذرد، به طرز ماهرانه ای جاده های B را مدیریت می کند، برای هر قله شیرجه می زند و از هر پیچی سخت تر از قبل چنگ می زند، آلفا به خوبی نشان می دهد که چه اتفاقی می افتد زمانی که شما اصول اولیه را میخکوب کنید.

البته برخی از مسائل باقی مانده است. پدال ترمز هنوز کمی مرده است، احتمالاً می توان اصلاحات را بهبود بخشید و حتی با اطمینان از یک تفاوت جدید، تنظیم کنترل کشش در میانه راه برای حالت مسابقه احتمالاً در جاده سودمند خواهد بود. همچنین باید به قیمت آن فکر کنید، زیرا یک خودروی بسیار آشنا که به همان اندازه سریع بود (چون تنها 10 اسب بخار قدرت کمتری داشت) در سال 2017 61000 پوند بود. در فیس لیفت 2020 قیمت آن از 67000 پوند بود. اکنون قبل از یک گزینه 78195 پوند است. که بسیار زیاد به نظر می رسد، بله، اگرچه شایان ذکر است که با وجود تورم که هست، RRP 2020 اکنون 81000 پوند است. بنابراین، خودروها هنوز هم گران‌تر از چیزی هستند که ما فکر می‌کنیم، اساساً. حداقل سیستم تعلیق و دیفرانسیل بهبودهای قابل لمس و ارزشمندی هستند.

برای کامل ترین پکیج سریع چهار درب موجود، BMW M3 احتمالا هنوز هم خودروی بهتری است. ما هر دو را به زودی با هم جمع خواهیم کرد تا مطمئن شویم. اما از آنجایی که جهان به‌طور اجتناب‌ناپذیر به سمت فناوری‌های بیشتر، کمک‌های بیشتر، همه چیز بیشتر می‌رود – با ظاهراً معایب به اندازه مزایا در حال حاضر – بنابراین خودرویی با چنین تمرکز لیزری واضح بر روی راننده‌اش جذاب‌تر می‌شود. جولیا سبک، جمع‌وجور، سریع و سرگرم‌کننده است، نه به این دلیل که فناوری آن را ساخته است تا چنین احساسی داشته باشد. این اصالت، که اکنون به خوبی توسط حس ناهموار و قابل اعتماد LSD احاطه شده است، تنها در سال های گرگ و میش به Giulia خدمت می کند. Quadrifoglio همیشه یک خودروی محبوب در PH بود و پس از E39 M5 در رای گیری سالن PH25 ما در رتبه دوم قرار گرفت و دلیل بسیار خوبی هم داشت. اکنون بهتر از همیشه است، به این معنی که واقعاً هرگز زمان بهتری برای دیدن این همه هیاهو وجود ندارد.

مشخصات | ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO 2024

موتور: 2891 سی سی، V6، توربوشارژ دوقلو، بنزینی
انتقال: هشت سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب
قدرت (hp): 520@6500 دور در دقیقه
گشتاور (پوند فوت): 443@2500-5000 دور در دقیقه
0-62 مایل در ساعت: 3.9 ثانیه
حداکثر سرعت: 191 مایل در ساعت
وزن: 1660 کیلوگرم (DIN)
MPG: 28 (WLTP ترکیبی)
CO2: 228 گرم در کیلومتر
قیمت: 78195 پوند (قیمت استاندارد؛ قیمت تست شده 80445 پوند شامل بسته کمک راننده برای 2250 پوند)

منبع: https://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=48298

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با