HWA Evo: “لطفاً آن را ریستومد صدا نکنید”

HWA Evo: "لطفاً آن را ریستومد صدا نکنید"

بزرگترین شگفتی در مورد اولین خودروی خودبرند HWA این است که بر اساس مرسدس E کلاس ساخته نشده است. HWA همان شرکتی است که توسط هانس ورنر اوفرخت در زمانی که AMG را در سال 1998 به مرسدس فروخت تأسیس کرد. کلاس E. بنابراین آیا این مکان واضح تری برای شروع نبود؟

مارتین مارکس، مدیر عامل HWA، هنگامی که PH برای پیش نمایش انحصاری خودروی جدید در آفلترباخ در اوایل این هفته دعوت شد، توضیح می دهد: “نه، زیرا Hammer هرگز مسابقه نداد.” ما خودرویی از تاریخچه موتوراسپورت خود، از DNA مسابقه‌مان می‌خواستیم، و 190E Evo هنوز یکی از موفق‌ترین خودروهای تور تمام دوران است.

از این رو HWA ادای احترام بسیار آشکاری به 190E Evo II دارد که به عنوان پایه ای برای موفق ترین نسخه های DTM از بنز کودک عمل کرد. جایگاه Evo II در پانتئون خاص ترین مدل های Merc از قبل با ارزش های مناسب تضمین شده است. سال گذشته یک نمونه 3300 مایلی تقریباً استفاده نشده در حراجی در ایالات متحده به قیمت حیرت آور 544000 دلار فروخته شد. که با توجه به اینکه تنها 502 Evo II در بین بیش از 1.9m 190E ساخته شده است، انگیزه آشکاری را برای نسخه جدید HWA می دهد. هیچ کمبودی در خودروهای اهداکننده بالقوه وجود ندارد – ظاهراً بیش از 50000 دستگاه هنوز در آلمان در حال استفاده هستند. اما قیمت های گیج کننده Evo II به این معنی است که HWA مطمئن است خریدارانی را که مایل به پرداخت 714000 یورو قبل از مالیات برای خودروی خود هستند – که به 725000 پوند شامل مالیات بر ارزش افزوده با نرخ فعلی تبدیل می شود. این قیمتی است که حتی P25 Imprezo-mod Prodrive را نیز در سایه قرار می دهد.

با این حال، با تمام احترامی که برای Scooby قائل هستم، HWA Evo یک مهندسی مجدد بسیار جدی‌تر است. بله، شبیه Evo II است و بخش‌هایی از بدنه‌اش را با 190E به اشتراک می‌گذارد، اما تقریباً همه قسمت‌ها به‌طور اساسی تغییر کرده‌اند. این نکته با شانس دیدن «نمایشگر مفهومی» HWA در کنار الهام‌بخش آن در دفتر مرکزی شرکت Affalterbach بیان شد. Evo جدید هم به طور قابل ملاحظه‌ای عریض‌تر است – یک افزایش 300 میلی‌متری در عرض بدنه در عقب – اما همچنین روی یک فاصله بین دو محور به‌طور قابل‌توجهی طولانی‌تر قرار دارد، محور جلو 50 میلی‌متر به جلو و عقب 30 میلی‌متر به عقب منتقل شده است. از نزدیک، بدنه بدون هیچ گونه اتصالی بین بادی کیت و پنل مانند مرسدس بنز اصلی، بازی را به نمایش می گذارد. نمای بیرونی HWA تقریباً کاملاً جدید است و تقریباً تماماً از فیبر کربن ساخته شده است. تنها فلز اصلی که از بیرون خودرو قابل مشاهده است، ستون های C و ریل های سقف جانبی هستند. سپرها، بال ها، کاپوت، درب عقب و بال عقب دوطبقه همگی از کربن ساخته شده اند.

حتی تغییرات اساسی تر در زیر سطح ایجاد شده است. یک پوسته اصلی 190E در قلب هر HWA Evo قرار می گیرد، اما فقط از بخش مرکزی استفاده می شود. کل قسمت جلویی قسمت جلویی با یک ساختار فولادی و آلومینیومی جدید جایگزین شده است، ساختاری که با استفاده از همان مواد و تکنیک هایی ساخته شده است که HWA برای اتومبیل های مسابقه ای AMG GT که خود نیز می سازد، استفاده می کند. عقب نیز با یک بخش کاملاً جدید دیگر به طور جدی بازسازی می شود، این نیاز به گیربکس گیربکس گیربکس شش سرعته نصب شده در عقب با مکان تعویض شده که توزیع وزن کامل 50:50 را امکان پذیر می کند، دارد. سیستم تعلیق دوبل جناغی در هر گوشه جایگزین ترکیب اصلی پایه‌های جلو و یک اتصال چندگانه در عقب می‌شود، اما با چرخ‌های چرخ‌دار و بلبرینگ‌هایی که ظاهراً مشابه نمونه‌هایی هستند که در خودروهای زره‌دار کارخانه‌ای بسیار سنگین مرک استفاده می‌شوند.

انجام تمام کارهای ساختاری در هر دو انتهای خودرو بدون ارتقاء بخش مرکزی اصلی بیهوده خواهد بود، زیرا این کار با تقویت جوش انجام می شود. گوردین فون شونینگ، مدیر ارشد فناوری HWA، توضیح می‌دهد: «ما می‌خواهیم استحکام ساختاری بیشتری داشته باشیم، اما نمی‌خواهیم رول کیج در خودرو در معرض دید قرار گیرد، زیرا این کار بیش از حد مزاحم خواهد بود.» پانل‌های فیبر کربن متصل به هم به افزایش سفتی پیچشی کمک می‌کنند، همانطور که صفحه‌نمایش پشتی کاملاً چسبیده (که به HWA نیاز دارد تا شیشه‌کاری سفارشی را راه‌اندازی کند.) سایر تغییرات مکانیکی شامل قفسه و فرمان پینیون با کمک هیدرولیکی (190E اصلی دارای یک توپ چرخشی بود) انرژی آن توسط یک پمپ هیدرولیک در گیربکس عقب تامین می شود. ترمزها از کالیپرهای شش گلدانی برمبو در جلو، چهار گلدانی در عقب، با دیسک های فولادی استاندارد و سرامیک کربنی یک آپشن استفاده خواهند کرد. خریداران همچنین می توانند دمپرهای غیرفعال را به اکتیو ارتقا دهند.

طراحی کار ادگار چو، کهنه کار مرسدس و نیسان است که پیش از این رهبری طراحی خودروهای مسابقه ای متعددی را برای HWA داشته است. حفظ شخصیت Evo II اصلی در حالی که کشش قابل توجهی در ابعاد و نیاز به خنک‌کننده افزایش یافته یک چالش سخت بود، اما به نظر می‌رسد که او با فرم اولیه خودرو از پس آن برآمده است. او به درستی به ادغام دریچه‌های چرخ‌های جلو و عقب افتخار می‌کند که به جای نمایش ظاهری، عملکردی به نظر می‌رسند. HWA یک Evo II اصلی را در یک تونل باد قرار داد و تحت تأثیر قرار گرفت و متوجه شد که بال عقب و اسپلیتر جلو نیروی رو به پایین را در ظاهر جاده تولید می کنند – قطعات فقط به دلایل مشابه وجود داشتند. اما Evo جدید از مزایای آیرودینامیک کامپیوتری برای ارائه پایداری در سرعت بالا برخوردار شده است. فون شونینگ می گوید که اعداد نهایی نشده اند، اما هدف این است که حدود 80 کیلوگرم نیروی رو به پایین آیرودینامیکی خالص در سرعت 125 مایل در ساعت ایجاد کنیم.

جزئیات جایی است که ارزیابی هر خودرویی مانند HWA Evo ذهنی تر می شود. من از چرخ های کانسپت، 19 اینچی در جلو، 20 اینچی در عقب، که شبیه نسخه های بزرگ و شیک آلیاژهای 17 اینچی ماشین اصلی هستند، خوشم آمد. اما من طرفدار چراغ‌های جلو یا عقب LED جدید و همچنین مشبک مشکی رادیاتور دو میله‌ای مشکی کانسپت نیستم. اما به عنوان صاحب یک 190E 2.5-16 – بله، هنوز در گاراژ است – من از اینکه یک ناظر بی طرف باشم فاصله زیادی دارم. فون شونینگ تأیید می‌کند که یک پوشش کرومی جلوپنجره به عنوان یک آپشن ارائه می‌شود، و اگرچه HWA ماشینی را که دارای ستاره مرسدس بنز است نمی‌فروشد، خریداران ممکن است ستاره‌ای به سبک اصلی را به جلوی کاپوت اضافه کنند.

این کانسپت در حال حاضر داخلی کامل ندارد – از این رو شیشه‌های رنگی – اما چو می‌گوید که طرح این است که معماری اولیه خودروی اصلی را حفظ کند تا تغییر غیرتاریخی رادیکال. HWA می‌گوید صندلی‌های Recaro و یک بسته ابزار دیجیتال وجود خواهد داشت، اگرچه با برنامه‌ریزی برای ارائه گزینه‌ای از یک نسخه رندر شده از ساعت‌های آنالوگ شیک Evo II اصلی. همچنین دارای سیستم تهویه مطبوع استاندارد است، اما با پانل سقف کربنی به این معنی که سانروف نخواهد داشت. برخلاف مدل اصلی Evo II که منحصراً در رنگ‌های آبی-مشکی موجود بود، خریداران به‌طور مؤثری انتخاب رنگی آزاد خواهند داشت و HWA برنامه‌ریزی می‌کند تا این شانس را برای برخی از طرح‌های الهام گرفته از اتومبیل‌های رالی معروف 190E ارائه دهد.

که ما را به بزرگترین تغییر نابهنگام همه می رساند، ورود قدرت V6 در قالب موتور 3.0 لیتری M276 biturbo که در نسل قبلی AMG E43 استفاده شده بود. در ظاهر، با توجه به اینکه موتور چهار سیلندر 16 سوپاپ 16 سوپاپ Evo II اورجینال اوو 2 با طراحی شاد و شاد با طراحی Cosworth همیشه یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده آن بود، این بزرگ‌ترین خراش در میان همه است، و همچنین به این دلیل که مرسدس فقط شروع به استفاده از قدرت V6 کرد. بعد از اینکه 190E از تولید خارج شد.

فون شونینگ می‌گوید: «این یک موتور واقعاً عالی است، یک موتور واقعاً عالی است، ما اهداف عملکردی داشتیم که به این معنی بود که نمی‌توانیم از چهار سیلندر دیگر استفاده کنیم، و V6 به اندازه‌ای کوتاه است که به این معنی است که ما این را در جلو وسط داریم. پیکربندی جلوی محور زاویه 60 درجه به معنای پایین بودن آن است که به نفع مرکز ثقل است. البته، ما در مورد استفاده از یک V8 فکر می‌کردیم، اما در محور جلو واقعاً سنگین بود – شاید همان قدرت را داشتیم اما وزن بیشتری داشتیم.»

جذابیت دیگر M276 برای HWA پتانسیل استفاده نشده موتورهای پایه است که کاملاً جدید تحویل داده می شوند و سپس قبل از بازسازی و تست روی میز با اجزای آن بالانس شده اند. موتور دارای روغن کاری خشک، سیستم القایی جدید و ECU سفارشی HWA است. متأسفانه محدود کننده دور به اندازه 7700 دور در دقیقه Evo II اصلی بالا نمی رود – ظاهراً کمی بیش از 7000 دور در دقیقه هدف است – اما به این معنی است که در حالت استاندارد خود به حداکثر 443 اسب بخار و در حالت اختیاری 493 اسب بخار می رسد. پک آفلترباخ. فون شونینگ می گوید: «اما من صادقانه خواهم گفت، این اعداد بسیار محافظه کارانه هستند. همچنین دو نسبت درایو نهایی متفاوت ارائه خواهد شد که حداکثر سرعت مورد نظر 168 یا 186 مایل در ساعت را ارائه می دهد. کنترل پایداری و کشش نیز استاندارد خواهد بود و درایو از طریق دیفرانسیل لغزش محدود به چرخ‌های عقب می‌رسد.

نکته‌ای که HWA در زمان من در آفلترباخ بیش از همه بر آن تأکید داشت، مقیاس تلاشی است که در این مسیر جدید سرمایه‌گذاری شده است. مارتین مارکس، مدیر عامل شرکت، می‌پرسد: «لطفاً آن را یک ریستومد خطاب نکنید، این یک ماشین قدیمی نیست که ما آن را اصلاح کرده‌ایم، اساساً یک ماشین کاملاً جدید است. من می توانم به شما قول بدهم که ما با این پروژه به اندازه هر کاری که اینجا انجام می دهیم جدی برخورد کرده ایم.» این در مکانی مملو از اتومبیل های مسابقه، موتورهای مسابقه و بسیاری از غنائم از پیروزی های متعدد در مسابقات است.

HWA اتومبیل‌های جاده‌ای را بخش فزاینده‌ای از آینده خود می‌داند – کوچک بودن این شرکت به آن اجازه می‌دهد در مکان‌هایی کار کند که عملیات‌های بزرگتر و کم‌ترددتر مانند AMG دیگر نمی‌توانند. در کنار فعالیت‌های موتوراسپرت، HWA در حال حاضر روی پروژه‌های خودروهای جاده‌ای برای تولیدکنندگان دیگر کار می‌کند، از جمله مهندسی و تولید هایپرکار آینده De Tomaso P72. همچنین کار سفارشی و یکباره را برای مشتریان ثروتمند انجام می‌دهد، چندین نفر قبلاً درخواست کرده بودند که Evo IIهای اصلی را در کنار سفارش‌هایی که برای خودروهای جدید داده شده است، بازسازی کنند.

اما پروژه‌های محدودتری مانند این نیز وجود خواهد داشت، هم مارکس و هم فون شونینگ اشاره می‌کنند که پروژه بعدی احتمالاً از چکش الهام گرفته شده است. با وجود جدی بودن برچسب قیمت، به نظر می‌رسد که Evo در حال حاضر موفق بوده و سه چهارم از تولید محدود به 100 دستگاه در حال حاضر نام‌هایی علیه آن‌ها دارد. اگر سه چهارم میلیون یدک دارید و عاشق DTM کلاسیک دهه 90 هستید، قبل از تماس زیاد منتظر نمانید.

منبع: https://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=48659

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با