Mazda MX-5 25th Anniversary Edition | PH ناوگان

PistonHeads

اولین طعم من از مالکیت MX-5 کمی تلخ و شیرین بود. مانند بسیاری از PHerها، من این ایده عاشقانه را داشتم که برای تابستان یکی بخرم، از سرگرمی های تاپلس ارزان لذت ببرم و پول زیادی را در این فرآیند از دست ندهم. مشکل این بود که من عجله کردم، اولین NB را که دیدم با بودجه Shed، یک MOT کوتاه و نیاز به تعویض کمبل خریدم. من دوست دارم فکر کنم که یک خریدار ماشین نسبتا خوب هستم، بنابراین واضح است که باید بهتر می دانستم.

معلوم شد که طاقچه ها با مقوا پر شده بود، با فایبرگلاس پوشانده شده بود و (به طرز متقاعدکننده ای) زیر مهر و موم شده بود. درست کردن آن همراه با چند مورد دیگر، من را از نظر مالی کوتاه‌تر از آنچه انتظار داشتم، گذاشت. بنابراین یک نکته برای هر کسی که به MX-5 قدیمی نگاه می کند – یک آهنربا بردارید تا در گوشه ی رکاب ها شناور شوید. و بیشتر از من تحقیق کنید.

من همچنین یک دستگاه بدون تهویه مطبوع خریدم و آن را برای تعطیلات در کورنوال آنقدر محکم بسته‌بندی کردم که وقتی در امتداد A303 از استون‌هنج عبور می‌کردیم، نمی‌توانستیم در گرمای شدید کاپوت را رها کنیم. من و همسرم فکر کردیم بهتر است آن ساعت در سکوت بنشینیم…

اما حرف من، این ماشین ها خیلی سرگرم کننده هستند، اینطور نیست؟ خروجی کم و وزن (نسبتا) کم بدین معنی است که شما واقعاً می توانید آخرین اسب بخار را از طریق دنده ها بدون انجام سرعت های از دست دادن مجوز استخراج کنید. تعویض دنده فوق العاده است، هندلینگ به خوبی متعادل است و رانندگی با سقف پایین روی خودرو از نظر علمی ثابت شده است که شما را شادتر می کند و استرس را کاهش می دهد. بنابراین، در حالی که مالکیت NB من کمی آلوده بود، تا حد زیادی مثبت بود و مطمئناً من را از خرید دیگری منصرف نکرد.

به خصوص زمانی که برای اولین بار چشمم را روی 25 گذاشتمهفتم نسخه سالگرد در جشنواره سرعت گودوود، به خودم قول دادم که روزی صاحب یکی شوم. و یک دهه بعد، بالاخره آن روز فرا رسید. مدل نسخه محدود یک NC3.75 ویژه تمام شده و آخرین خط بود. مزدا در ابتدا قصد داشت 1000 دستگاه بسازد اما در نهایت به ساخت 1100 دستگاه رسید و 750 دستگاه به بریتانیا آمد – مال من شماره 1020 است. ما بریتانیایی ها عاشق یک رودستر دو نفره هستیم. فراموش نکنیم که MX-5 اصلی (یا میاتا) از دهه شصت لوتوس الن الگوبرداری شده بود.

این خودرو بر اساس موتور 2.0 لیتری Sport Tech Nav از نظر مکانیکی بدون تغییر است که چیز بدی نیست. موتور 4 دیگ 2 لیتری تنفس طبیعی، 160 اسب بخار قدرت را از طریق دیفرانسیل لغزش محدود و گیربکس شش سرعته فوق العاده شیرین به چرخ های عقب می فرستد. تغییرات در آن زمان، زیبایی بود، و آیا شما فقط به آن نگاه می کنید؟ من کاملاً رنگ قرمز روح را که از آن زمان بر روی بسیاری از مزداهای دیگر ساخته شده است، دوست دارم، که با رویه سخت تاشو الکتریکی مشکی، چرخ‌های 17 اینچی فلزی تفنگی، یک دیفیوزر عقب جدید و یک نشان شماره‌دار در بال جلویی مطابقت دارد.

در داخل، مزدا 25AE را با چرم سنگی با پشت سرهای برجسته که دارای لوگوی 25 سالگی است برای روشن تر کردن فضای داخلی، یک نوار خط تیره قرمز تیره و یک صفحه نمایش لمسی 6.1 اینچی آلپاین بسیار قدیمی که احتمالاً با چیزی با جفت گوشی هوشمند جایگزین می شود، استفاده کرد. در زمان مناسب این سنگین‌ترین MX-5 با وزن 1248 کیلوگرمی است که تا به حال ساخته شده است، اما بی‌حرکت نیست و مقداری قدرت بیشتر (در زمان مناسب) به جبران این ظرافت کمک می‌کند.

من PL64 EPU را با تنها 12000 مایل در ساعت پیدا کردم و علیرغم داشتن سابقه خدمات کامل مزدا، این بیشتر فقط خدمات روغن و فیلتر بود، بنابراین برای بررسی کامل آن را فوراً در BBR GTI رزرو کردم. این بار ساعت‌ها به تحقیق در مورد NC پرداختم و مطمئنم که برای رضایت فروشنده، زمان زیادی را صرف بررسی آن با یک شانه دندانه خوب کردم. اما علی‌رغم همه این‌ها، شنیدن از BBR GTI که من یکی را خریداری کرده‌ام که در شرایط واقعاً خوبی است، اطمینان بخش بود، همانطور که با توجه به مسافت پیموده شده امیدوارید.

در واقع به ندرت مورد استفاده قرار گرفته است که دو لاستیک جلو اورجینال بوده اند، بنابراین آنها برای یک جفت میشلین پایلوت اسپورت 4 جدید کنار گذاشته شده اند. اکنون سه هفته از مالکیت آن می گذرد، بالاخره می توانم به درستی رانندگی کنم. برداشت اول بسیار خوب است، اما دفعه بعد بیشتر در مورد آن!

برگه ای حاوی اطلاعات مشخص درباره چیزی

ماشین: مزدا MX-5 (NC) 2014 25هفتم نسخه سالگرد
اجرا شده توسط: بن لودن
در ناوگان از زمان: فوریه 2024
مسافت پیموده شده: 12532
ماه گذشته در یک نگاه: دو مورد را برای موتور سواری بن و MX-5 در نظر بگیرید – و آیا فقط به آن نگاه می کنید؟

منبع: https://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=48229

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار برچسب خورده با