Zero Trucks در مدل سال 2024 واجد شرایط دریافت جایزه برتر ایمنی IIHS +

Zero Trucks در مدل سال 2024 واجد شرایط دریافت جایزه برتر ایمنی IIHS +

از سوی دیگر، هیوندای و مزدا هر دو با وجود معیارهای سخت‌تر به پیروزی‌های بزرگی دست یافتند

28 فوریه 2024 ساعت 17:23

IIHS معیارهای آزمایش خود را برای سال 2024 تشدید کرد، اما خودروها و شاسی‌بلندهای بیشتری در مقایسه با سال 2023 برنده جایزه برتر شدند. در اینجا به تفکیک برندگان، بازنده‌ها و اینکه چرا پیکاپ‌های بزرگ ممکن است سنگرهای ایمنی نباشند، ارائه می‌شود که کلیشه‌ها می‌خواهند باور کنید که هستند.

مانند بسیاری از سال ها، IIHS کسب دو جایزه ایمنی خود با نام های Top Safety Pick و Top Safety Pick+ را سخت تر کرد. برای واجد شرایط بودن برای هر یک از این جایزه ها، یک وسیله نقلیه باید در یک تست تصادف جانبی به روز شده رتبه “خوب” را کسب کند. آنها همچنین باید در یک تست به روز شده پیشگیری از تصادف با عابر پیاده نمره قابل قبول یا خوب کسب کنند.

آنها همچنین به چراغ های جلو خوب تا قابل قبول در تمام سطوح تریم نیاز دارند. اگر خودروها خواهان جایزه Top Safety Pick+ هستند، باید در آزمون همپوشانی متوسط ​​به روز شده به رتبه خوب دست یابند. این آزمایش اکنون نشان می دهد که چگونه یک وسیله نقلیه سرنشینان صندلی های جلو و عقب را ایمن نگه می دارد. این یک مشکل بزرگ برای کامیون سازان بوده است.

برای ادامه، تبلیغات را اسکرول کنید

بیشتر: فدرال رزرو در حال حاضر برنامه ای برای آزمایش تصادف سایبرتراک تسلا ندارد

فقط 22 وسیله نقلیه موفق به دریافت جایزه Top Safety Pick+ شدند. گروه موتور هیوندای شش مورد از این بردها را در خودروهای جنسیس، کیا و هیوندای کسب کرد. مزدا با پنج برد در جایگاه دوم قرار گرفت. مقام سوم هوندا با چهار جایزه بین خود و برند لوکس خود آکورا بود.

دیوید هارکی، رئیس IIHS گفت: «تعداد بالای SUVهایی که جوایز دریافت می کنند احتمالاً نشان دهنده تسلط آن خودروها در بازار ایالات متحده است. اما ناامیدکننده است که تنها چهار پیکاپ و چهار خودروی سایز متوسط، با توجه به محبوبیت آن کلاس‌ها، جوایز را دریافت می‌کنند.

آخرین و تنها کامیون فول سایز که تا به حال برنده جایزه IIHS Top Safety Pick+ شد، رم 1500 2019 بود. از آن زمان تاکنون تنها تویوتا توندرا و ریویان R1T این جایزه را به دست آورده‌اند، اگرچه هیچ‌کدام به این موفقیت در سال 2024 دست نیافته‌اند. در عوض، هر دوی آنها هستند. برندگان دومین جایزه بهترین انتخاب ایمنی برتر توسط IIHS (منهای مثبت). گروه خودروهایی که برای آن جایزه واجد شرایط بودند بسیار بزرگتر هستند.

این خودرو شامل ریوین R1S، جیپ گرند چروکی، سوبارو ایمپرزا، بی‌ام‌و X1 و بسیاری دیگر می‌شود. این خودروها باید استانداردهای مشابه خودروهای Top Safety Pick + را رعایت کنند، جدای از اینکه در آزمون همپوشانی متوسط ​​به روز شده امتیاز قابل قبولی کسب کنند. آن تست خاص تعیین می کند که تصادف برای سرنشینان ردیف دوم چقدر ایمن است. هنگام مطالعه لیست، این را در نظر داشته باشید. خودروهایی که فقط رتبه بندی Top Safety Pick را کسب کردند ذاتاً در آن تست امتیاز خوبی کسب نکردند.

اعتبار تصویر: IIHS

منبع: https://www.carscoops.com/2024/02/zero-trucks-in-the-2024-model-year-qualify-for-iihs-top-safety-pick-award/