Le, Thi Meagan (2022)

وی با اشاره به گزارش مدیر عامل شرکت ایران خودرو از میزان تولیدات ایران خودرو دیزل اضافه کرد: در همین واحد از ۲۰۰۰ دستگاه تولیدی در سال ۹۷، هم اکنون برای تولید ۱۲ هزار دستگاه در سال ۹۹ برنامه ریزی شده است. وی در ادامه به پروژه تولید گیربکس ۱۲ سرعته چرخشگر اشاره کرد و گفت: این محصول نیز در مرحله تست قرار دارد که به زودی به تولید انبوه خواهد رسید. به گزارش ایسنا، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم از عرضه ۱۲ هزار دستگاه انواع خودروهای تجاری و سنگین در سال جاری خبر داد و افزود: این تعداد در سال ۱۴۰۰ نیز به ۲۳ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت. اکنون بخش اصلی تامین کننده موتور های دیزل ماشین آلات سنگین کاترپیلار می باشد و پکیج های دیزل ژنراتور Olympian و Catepillar هر دو از موتور دیزل پرکینز جهت برخی از توانهای دیزل ژنراتور خود استفاده می نمایند و این خود گویای قدرت و توان برند Perkins می باشد. 3- همچنین در توان 550KVA دو عدد دیزل ژنراتور با موتور های متفاوت (در برند ولوو) موتور دیزل TAD1641GE با حجم 16 لیتر و ECU دار- موتور دیزل برند کامینز QSX15G8 با حجم موتور 15 لیتر و مجهز به GCS و برند موتور دیزل پرکینز با مدل 3506-E15TAG2 با حجم موتور 15 لیتر و مجهز به ECM وجود دارند.

انژکتورها سیستمهایی هستند که تزریق کردن سوخت به سیلندر را هماهنگ میکنند. فشار داخل سیلندر تا حدود 40 اتمسفر بالا میرود و بر اثر این تراکم زیاد حرارت هوا داخل سیلندر به شدت افزایش یافته و به حدود 600 درجه سانتیگراد میرسد. مشکل اینجاست که در شرایط آبوهوایی سرد، دمای هوا بهقدری کم است که تراکم آن نمیتواند دمای لازم برای اشتعال خودبهخود گازوئیل را فراهم کند. وی تصریح کرد در بسیاری از بخش های مختلف صنعتی کشور پیشرفت های خوبی حاصل شده و به عنوان نمونه در همین شرایط شیوع کرونا شاهد جهش تولید در انواع اقلام بهداشتی در سطح کشور بودیم که امروز علاوه بر تامین نیازهای کشور در آستانه صادرات این اقلام نیز قرار گرفته ایم.

رحمانی تصریح کرد: ما با حفظ روند مثبت تولیدات خوودریی، توانستیم تا حد زیادی این حجم از تقاضا را مدیریت کنیم، هم اکنون ظرفیت تولید خودروی کشور دو میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است که در همین راستا از تمامی خودروسازان درخواست کردیم تا آنجا که ممکن است از این ظرفیت استفاده کنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازدید خود از یک واحد مردمی تولید ماسک بهداشتی در تبریز گفت: ما به جز یک قلم کالا که در مقطعی مجبور به واردات بودیم در سایر کالاها و ملزومات بهداشتی خوشبختانه میزان تولید، نیاز کشور را تامین نموده است. Nuance دوم این واقعیت است که کار موتور در حالت آماده به کار (حداقل انقلابها) به معنای فشار کم روغن در سیستم روانکاری موتور است و به شرایط عملیاتی شدید اشاره دارد. قوانین سخت گیرانه کشورها درتولید گازهای گلخانه ای و افزایش هزینه های سوخت باعث ایجاد تغییرات در طراحی سیستم سخت افزاری خودروهای سواری و شرایط کار موتورخودروها گردیده است. کشورهای صنعتی و پیشرفته غرب درسالهای اخیر بسیار به این موضوع توجه کردهاند، به طوری که هم اکنون خودروهای سواری دیزلی فراوانی در این کشورها تردد می­کنند. ناکامی در گسترش خودروهای گاز سوز و استفاده همه گیر در اروپا از خودروهای دیزلی سواری برای کاهش سرانه مصرف سوخت، سبب شد وزارت نفت شروع به بازنگری در استراتژی سوخت کشور کند.

در واقع موتورهای دیزلی شرکت پرکینز مهم ترین و اصلی ترین ساخته این شرکت هستند که تمرکز اصلی نیز بر روی آن قرار دارد. همانطور که از نامش پیداست سوخت اصلی موتور دیزلی ، گازوئیل که یک سوخت فسیلی است میباشد و نوع احتراق و کارکرد موتور های دیزلی و با بنزینی و گازی تفاوت دارند. عملیات موتور دیزلی در زمستان زمستان سال نیاز به گرم شدن کامل دارد، زیرا روغن در موتور و گیربکس در دمای پایین شروع به ضخامت می کند. شرکت ما در زمینه تامین و تجهیز موتور و ژنراتورهای دیزلی ثابت و دریایی فعال و توانمند است.مجموعه دیزل موتور شرکت ما با مدیریت افرادی با سابقه مدیریت میشود.ما در این زمینه علاوه بر مکانیک های با سابقه از انبار کالای تخصصی نیزبهره میبریم.

روغن موتور بهران توربو دیزل، روغن موتور ديزلی مرغوب است كه در انواع نيمه سينتتیک و معدنی برای روانكاری موتور های دیزلی چهار زمانه مدل 1998 که با دور و سرعت بالا کار می کند و دارای استاندارد Euro II هستند، توصیه می شود. این موتورها احتراق 2 زمانه دارند در نتیجه مدت زمان احتراق و سیکل تخلیه در نصف زمان موتورهای 4 زمانه اتفاق میافتد. روغن موتور دیزلی بهران توربو دیزل 15W40،دارای درجه کیفیت CH-4است و برای استفاده در موتور های دیزلی چهار زمانه و دارای استاندارد Euro IIهستند توصیه میشود.واین روغن در بسته بندی های 20 لیتری و بشکه تولید میشود. اما از نظر کیفیت شاید بتوان گفت استمفورد و لوری سومر جایگاه بالاتری در قیاس با برند ایتالیایی مکالته قرار دارند.

این مورد به این دلیل است که زنجیره های هیدروژن و کربنی که این سوختها را تشکیل میدهند، در گازوئیل طولانی تر و سنگین تر هستند که ۱۷ درصد از این اتم ها بیشتر از بنزین است. 2)وجود مواد حل نشده در روغن دلیل بر وجود مواد کربنی حاصل از احتراق ناکامل و یا سوخت غیر استاندارد است . سرویس و نگهداری دیزل موتور و ژنراتور به صورت استاندارد و صحیح توسط تعمیرکار دیزل ژنراتور حرفه ای و مجاز سبب افزایش عمر و دوام و عدم نیاز به تعمیرات در کوتاه مدت می شوند. گاهاً نقص فنی و یا استفاده از قطعات مشابه اصلی های کپی ، سبب اعمال هزینه های چند باره و بروز خسارت های جبران ناپذیر به مجموعه ها و صنایع گردیده است. ECU و GCS و ECM صرفا نام گذاری کارخانجات سازنده دستگاه بوده و هر سه تقریبا یک کار مشابه برای دیزل خود انجام می دهند.

در این سیستم روتور محرکی که اندازه کوچک دارد، در درون روتور متحرک چرخیده که در این زمان فضای دو دندانه خالی می گردد و به درون آن روغن نفوذ می سایت araddiesel کند. به همین دلیل است که می توان با بررسی این روغن، به مشکلات، نقص ها و خرابی های داخلی سیستم که هنوز بروز پیدا نکرده است پی برد. حسین قدرتی مدیر ترابری شرکت بانی چاو(سازمان پخش کاله) که در اولین روز نمایشگاه میهمان غرفه بهمن بود در این باره می گوید: بیش از 90% کامیونت های موجود در ناوگان حمل و نقل کاله را خودروهای ایسوزو تشکیل می دهد، وی دلیل خرید کامیونت های ایسوز را قدرت و استحکام خودرو، خدمات پس از فروش گسترده، عرضه توسط گروه بهمن، فراوانی و طول عمر قطعات آن عنوان نمود. روغن موتور بنزینی و دیزلی در دنیای رانندگی خودرو و در بازار خرید و فروش انواع روغن موتور، یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد پیش میآید ممکن است این سوال باشد، روغن موتور دیزلی بهتر است یا بنزینی؟ ثمره ثبت این اختراع در سال 1892، پیشرانه ای است که اکنون موتور دیزلی نامیده میشود. بخاری های ثابت وجود دارد که به عنوان تجهیزات متصل به موتور دیزلی نصب شده اند.

وزیر صنعت معدن و تجارت در پایان تصریح کرد دشمنان کشورمان در سایه تحریم های تحمیلی خود منتظر تعطیلی واحدهای صنعتی ما بودند که امروز برخلاف این تصور نه تنها تعطیلی نداشتیم بلکه واحدهای ما شاهد افتتاح طرحهای توسعه خود نیز هستند و این بسیار ارزشمند است و باید این روند به جد و با تمام قدرت تداوم یابد کما اینکه در همین شرایط تعداد زیادی از طرح های آماده بهره برداری و قابل افتتاح موجود هستند و در سال جهش تولید آنها را مورد بهرهبرداری قرار خواهیم داد. رحمانی گفت: این در حالی بود که در همان ایام برای بیش از یک میلیون دستگاه خودرو از سوی خودروسازان تعهد ایجاد شده بود و همچنین به طور همزمان شاهد تحریم ها به صورت کاملاً هدفمند بودیم. همانطور که مشخص است موتور دیزل ولوو در این توان یک موتور Water to Air interCooler (W) و 16 لیتری بوده در حالی که موتور کامینز مشابه، یک موتور 28 لیتری است. ابتدا کلید را در جرقه میچرخانید و سپس منتظر میمانید تا موتور بتواند گرمای موردنیاز را در سیلندرها ایجاد کند. این قسمت وظیفه دارد تا سوخت دیزل را با بالا بردن فشار سوخت به انژکتورها برساند تا بتواند وارد محفظه احتراق شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: عمده ترین توجه در برنامه اصلاح صنعت خودرو موضوع افزایش تولید در آن مقطع بود و امروز شاهد آن هستیم که فقط در شرکت ایران خودرو و با وجود برخی محدودیت های بکارگیری نیروها به سبب شیوع کرونا، باز هم روزانه بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو تولید روانه بازار میشود و البته مجموع آمار تولیدات دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور هم اکنون بیش از ۴ هزار دستگاه خودرو در روز است. البته تعمیر دیزل ژنراتور هایی که دائماً در حالت کار هستند و یا در محیط های نامناسب محیطی و هوایی قرار دارند امری کاملاً طبیعی و عادی می باشد. 1- البته این قیمت بنا به برند و تیپ موتور دیزل می تواند متفاوت باشد. واقعا انتخاب موتور دیزل به پارامتر های مد نظر شما بستگی دارد. همانطور که پیش تر اشاره شد، بهتر است در هنگام انتخاب یک دستگاه، به نوع و حجم کار، موقعیت مکانی، و بررسی مولفه ای مانند سرعت، توجه کرده تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. روغنهای با سطح کیفیت CI4 جهت موتورهای طراحی شده سال 2002 به بعد مناسب میباشد و کیفیت بهتری نسبت به سایر سطوح دارند. دود سیاه به علت نا مناسب بودن سوخت مصرفی: سوخت نامناسب است و یا بعلت ماندگاری طولانی،کیفیت خود را از دست داده است لذا باید سوخت دستگاه با سوخت تازه و مناسب تعویض گردد.

بنابراین باید توجه داشت که بعد از مدتی باید موتور برق تعمیر و بررسی قرار بگیرد. از نظر دوام معمولا در بازار دو برند دیزل Cummins و Perkins در جایگاه بهتری نسبت به برند Volvo قرار دارند. 2- همچنین در جایگاه برندی می توان در توان 700KVA به مقایسه 2 برند Cummins و Volvo پرداخت. رحمانی با اشاره به برنامه اصلاح ساختار شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور گفت: در قالب این برنامه فعال سازی سرمایه های راکد این دو شرکت که حتی می تواند در قیمت تمام شده خودرو نیز عامل موثری باشد در حال پیگیری جدی است و مقرر شده این دو شرکت اموال و املاک غیر تولیدی و شرکت های تابعه خود را واگذار کنند. رحمانی تاکید کرد: در خودروهای تولیدی فعلی کشور سهم ساخت داخل بیشتر شده و با توجه به برنامهریزی انجام شده و طبق برنامه تا سال ۱۴۰۰، حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار از واردات انواع قطعات صنعت خودرو باید داخلی سازی شود.

بیل و مته های دیزلی این محصولات را استخراج می کنند و آنها را به کامیون های عظیم معدن یا بر روی کمربندهای حمل می اندازند و همچنین با همان سوخت کار می کنند. در این رابطه باید خاطر نشان کرد که امکان حمل موتورهای برق دیزلی و بنزینی معمولا یکسان است. لولههای انژکتور که سوخت را حمل میکنند باید طول یکسانی داشته باشند، زیرا یکسان نبودن طول آنها باعث ایجاد ناهماهنگی در تزریق سوخت میشود به همین دلیل است لولههایی که به انژکتورهای نزدیک به پمپ متصل هستند، بیشتر اوقات روی خود پیچیده میشوند. وی تولید موتور ۳۵۵ دیزل با استانداردهای یورو۵ برای دستیابی به محیط زیست سبز را یکی از نیازمندی های مهم صنعت حمل و نقل کشور خواند و گفت: این موتور با همت و توان مهندسی داخلی رونمایی شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید. ECM دمای هوای محیط را حس می کند و زمانبندی موتور را در هوای سرد بطوری تنظیم می کند که انژکتور سوخت را دیرتر اسپری کند. پیشرفت فناوری و ارتقا طراحی موتور دیزل امروز موتورهای دیزل سریع را به بازار معرفی نموده است که در این میان کی از بهترین انواع است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز در تامین نیاز بازار خودرو با یک نیاز واقعی و یک تقاضای غیر واقعی و مقطعی نیز مواجه هستیم که به عنوان نمونه در سال گذشته تعداد تقاضای خودروی کشور بیش از ۶ میلیون دستگاه بوده که در عمل مصرف واقعی خودرو این رقم نیست و دلایل خاص خود را دارد. مقیمی از عرضه کشنده ۲۶۳۰ ظرف کمتر از دوماه آینده خبر داد و گفت: نمونه اولیه این کشنده با موتور ۳۵۵ تولید شده که در آینده با موتور ۴۵۷ توسعه خواهیم داد. مدیرعامل شرکت دیزل سنگین ایران که در شهرک صنعتی آمل مستقر است امروز در حاشیه رونمایی طرح اولیه این موتور به خبرنگار ایرنا گفت : این تفاهمنامه پیش درآمدی برای عقد قرارداد تولید این موتورهاست و در یک بازه زمانی ۲ ماهه پس از امضای تفاهمنامه درنظر گرفته شده است تا پیش زمینه های تولید بررسی شود. وی تصریح کرد: با عقد تفاهم نامه و قرارداد با بهره برداران و پرداخت وجه اولیه قرارداد برای تزریق به شبکه تامین، برنامه تولید خودروهای تجاری و سنگین با نظم و یکنواختی بیشتری صورت خواهد گرفت.